Dwie idealnie dobrane poduszki leżą na łóżku w sypialni
Dom i ogród

Jaką poduszkę wybrać? Jaki rodzaj poduszki i dla kogo będzie idealny?

Artykuł partnera.

Poduszki są niezbędne do spania, ale też wygodnego odpoczynku – zarówno podczas siedzenia na łóżku, jak i odpoczywania w innym miejscu. W końcu niejednokrotnie znajdują miejsce pod plecami, gdy jesteśmy na kanapie czy fotelu. Jak jednak je wybrać i na które szczególne typy poduszek zwracać uwagę? Przyjrzyjmy się tej kwestii z bliska!

Poduszka idealna do spania

Zastanówmy się przede wszystkim, jakiego rodzaju poduszka może być idealna do odpoczynku. Czy wybrałbyś dla siebie poduszkę cienką, czy grubszą? Większą czy mniejszą? W tej kwestii nie ma jednoznacznej odpowiedzi, co jest lepsze. Prawda jest taka, że każdy z nas ma zupełnie inne preferencje pod tym kątem i to właśnie do nich należy dopasować konkretną poduszkę. Jaką? Oczywiście idealną pod względem wielkości, a także rodzaju wypełnienia.

Rodzaj wypełnienia ma ogromne znaczenie

Wypełnienie to jedna z najważniejszych kwestii, które należy rozpatrzyć w przypadku poduszki. Odpowiada za komfort spania, ale też często za samopoczucie w czasie całej nocy, o czym najlepiej wiedzą alergicy.

  1. Poduszki puchowe to najbardziej tradycyjne poduszki, z którymi możemy mieć do czynienia. Dla wielu osób są niezastąpione, ponieważ zapewniają idealną miękkość i doskonale dopasowują się do kształtu naszego ciała. Są delikatne i naturalne, co sprawia, że zazwyczaj dobrze znoszą wszystkie temperatury i ani się nie przegrzewają, ani nie chłodzą nadmiernie. Pomimo nieco większego wyzwania, jakie stanowi utrzymanie jej w idealnej czystości, prawidłowo użytkowana jest higieniczna i zdrowa.
  2. Poduszki syntetyczne zazwyczaj są twardsze, a raz nadany kształt zachowują przez długi czas. Z tego względu są świetnym wyborem dla osób, które cenią sobie spanie na wyższym oparciu i nie chcą, aby w trakcie nocy opadało. Co więcej, syntetyczne poduszki zazwyczaj ograniczają rozwój bakterii i roztoczy, dzięki czemu są dobrym wyborem dla alergików, nawet jeśli nie chcą oni poświęcać wiele czasu na ich pielęgnację. Warto jednak zauważyć, że niektórzy uważają je za mniej przyjemne ze względu na gorsze dopasowanie do ciała i słabszą termoregulację.

Poduszka antyalergiczna. Czy faktycznie działa?

Specjalnym rodzajem poduszek są poduszki antyalergiczne, które zostały dopasowane do potrzeb osób cierpiących na uczulenia. Są tak przygotowane, aby zapewniały optymalny odpoczynek, bez kaszlu, kichania i kataru. Wszystko dzięki zastosowaniu certyfikowanych materiałów, które minimalizują szansę na rozwój bakterii i roztoczy.

Jednocześnie poduszki przygotowane są z antyalergicznych i odpornych materiałów, które ułatwiają odpoczynek. Charakteryzują się przede wszystkim odpowiednią twardością, która pomaga w rozluźnieniu mięśni i zapobiega atakom kaszlu, co gwarantuje spokojny sen.

Zwróćmy uwagę także na materiał pokrycia poduszki, ponieważ dla alergików jest on tak samo ważny jak jej wypełnienie. Marka Nyks oferuje poduszki, które posiadają przyjemny w dotyku, certyfikowany materiał pokrywający. To z kolei sprawia, że są przyjazne dla ciała i nie powodują alergii kontaktowych nawet przy nadwrażliwej skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.