Matka karmi dziecko mlekiem modyfikowanym dla alergików
Rodzicielstwo

Jaki mleko modyfikowane wybrać dla alergików?

Artykuł partnera.

Karmienie mlekiem matki jest polecane przez neonatologów i pediatrów jako najbardziej korzystne dla zdrowia dziecka, jednak nie zawsze można sobie pozwolić na ten luksus. Wtedy najlepiej zaopatrzyć się w dobrej jakości mleko modyfikowane, które świetnie zastępuje pokarm matki. Jaki produkt wybrać dla alergików?

Alergia na białka mleka krowiego

Dostępne w sprzedaży mleka dla dzieci produkowane są na bazie mleka krowiego. Dla niemowląt karmionych sztucznie bardzo ważne jest zatem, aby upewnić się, czy nie mają one alergii na mleko krowie. Jest to zazwyczaj pierwsza alergia objawiająca się u niemowląt, z uwagi na to, że ich dieta jest w tym czasie bardzo monotonna – opiera się przez pierwszych kilka miesięcy wyłącznie na mleku. Objawami alergii są zazwyczaj sucha, zaczerwieniona skóra, wypryski skórne, kolki, wzdęcia, biegunki i inne objawy z przewodu pokarmowego.

Nie należy bagatelizować złego samopoczucia u malucha, a jak najszybciej zareagować na objawy alergiczne, by przejść na specjalną dietę i ulżyć dziecku w cierpieniu. Gdy lekarz stwierdzi alergię na białka mleka krowiego u dziecka karmionego sztucznie, należy jak najszybciej odstawić je i zakupić specjalne preparaty mlekozastępcze.

Mleka dla dzieci alergicznych – preparaty mlekozastępcze

W mleku dla alergików również znajdują się białka mleka, jednak poddane one zostały wyższemu stopniowi hydrolizy. W jej wyniku są rozbijane na jeszcze mniejsze cząsteczki, uczulające w znacznie mniejszym stopniu, a co za tym idzie – niewywołujące tak silnych objawów alergicznych u dziecka.

Preparaty tego typu dostępne są tylko w aptekach – raczej nie znajdzie się ich w sklepach czy marketach. Można zakupić takie mleko dla alergika na stronie https://apteczkadziecka.pl oferującej najwyższej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt w dużym asortymencie.

Jak radzić sobie z alergią u dziecka?

Mały alergik w domu to spory problem dla rodziców, którzy muszą z większą starannością dobierać jego posiłki i unikać produktów, które szkodzą malcowi. Jednak wiele mam przyznaje, że już po kilku dniach nabrały doświadczenia i obecnie świetnie radzą sobie z selekcją produktów kupowanych podczas codziennych sprawunków, tak aby unikać podawania dziecku czegokolwiek, co mogłoby wywołać przykre objawy.

Najważniejsze, to być czujnym i reagować nawet na niewielkie nieprawidłowości – zaczerwienioną, suchą skórę, nieregularne lub bolesne wypróżnienia, kolki i inne. Mamy doskonale wyczuwają, kiedy z niemowlakiem jest coś nie tak, dzięki czemu alergie na białka mleka krowiego są dość szybko wykrywane i skutecznie można przeciwdziałać objawom bez zadawania dziecku cierpienia. Co ważne, ten rodzaj alergii bardzo często mija u dzieci z wiekiem w sposób samoistny. Dlatego tak ważne jest, by stosować się do zaleceń lekarskich – z nimi dziecko ma szansę wyleczyć się i w przyszłości swobodnie konsumować mleko krowie. Taka sytuacja wydaje się być dla rodziców i dla dzieci najkorzystniejsza, bo nie będzie wymagać stosowania diety przez resztę życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.