Kobieta nakłada mężczyźnie maseczkę na twarz
Uroda

Jaki zabieg na wiotka skórę twarzy?

Wraz ze starzeniem organizmu naturalnie skóra twarzy, jak i całego ciała ulega coraz większemu zwiotczeniu. Na szczęście w obecnych czasach w salonach kosmetycznych oferowane są liczne zabiegi mające na celu zniwelować efekt zwiotczałej skóry. Gdzie taki zabieg wybrać? Który z nich jest najlepszy?

Główne przyczyny wiotczenia skóry

Przyczyną tego zjawiska jest oczywiście coraz mniej ilości w skórze kolagenu. Oprócz naturalnej utraty tej substancji, do szybszego procesu przyczynia się nadmierna ekspozycja na słońce bez użycia filtra. Dodatkowo do wiotczenia skóry w młodym wieku mogą przyczynić się uwarunkowania genetyczne lub regularne palenie papierosów. Dodatkowymi czynnikami podwyższające ryzyko jest chroniczny stres oraz kontakt skóry z zanieczyszczeniami związany z mieszkaniem w dużym mieście. Wiotczenie skóry może dotyczyć osób w każdym wieku. W przypadku dużego narażenia na niekorzystne czynniki problem może dotyczyć nawet osób w wieku 20 lat. Można spowolnić wiotczenie skóry za pomocą odpowiedniej suplementacji oraz pielęgnacji. Z kolei w przypadku, gdy skóra już jest zwiotczała, kosmetyczne instytuty oferują zabiegi, które pozwolą odmłodzić wygląd twarzy.

Wiotka skóra twarzy – jakie zabiegi są najlepsze?

W salonach kosmetycznych w Polsce jest niezwykle szeroka oferta dotyczącą zabiegów na wiotką skórę. Bardzo dobrym zabiegiem mającym na celu redukcje objawów starzenia jest zabieg z użyciem kolagenu. Jest on oferowany w wielu kosmetycznych instytutach i polega na zastosowaniu na skórze twarzy płynnego kolagenu. Czas jego trwania to nieco ponad godzinę. Również zabieg znany, jako wampirzy lifting doskonale sprawdzi się, pobudzając produkcje kolagenu. Dla starszych pacjentem polecany jest zabieg z użyciem nici PDO. Nici te wprowadza się za pomocą rozpuszczenia. Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest długotrwały efekt, który może być widoczny przez kilka miesięcy oraz rezultaty, które są naprawdę efektowne. Dla osób chcących skorzystać z niezwykle nowoczesnych rozwiązań najlepszym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie lasera frakcyjnego CO2. Z jego efektów można cieszyć się już po dobie od zakończenia wizyty w salonie kosmetycznym, gdy skórę ulegnie szybkiej regeneracji. Wartym uwagi osób zmagających się z problemem wiotkiej skóry jest również zabieg o nazwie JuveLook. Stymulacja do wytworzenia kolagenu będzie utrzymywała się przez co najmniej 2 lata. Efekty w tym wypadku są również natychmiastowe.

Jakie salony kosmetyczne oferują sprawdzone zabiegi na wiotką skórę?

Obecnie kosmetyczne instytuty oferujące tego typu zabiegi można znaleźć praktycznie w każdym większym mieście. Z uwagi na coraz większą popularność usług kosmetologa w tym zakresie dostęp do nich jest coraz bardziej powszechny. Dzięki temu można wybrać najbardziej profesjonalny, cieszący się pozytywną opinią ze strony klientów salon. Salony kosmetyczne np. Dr Irena Eris to sprawdzona propozycja. Jednym z oferowanych przez ten kosmetyczny instytut jest zabieg o nazwie Collagen Intensive. Jest on skierowany do osób zmagających się z problemem wiotkości z uwagi na dojrzały wiek. Z tego rodzaju usług można skorzystać m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Kielcach, Bełchatowie czy Lublinie. Te w pełni profesjonalne gabinety można znaleźć na terenie całej Polski. Innymi miejscami specjalizującymi się w wykonywaniu tego rodzaju zabiegów są m.in. Klinika Ambroziak, COCO Clinic czy w instytucie Salamandra. Warto zapoznać się z ofertą salonów kosmetycznych znajdujących się w okolice i wybrać propozycje najlepiej dostosowaną do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.