Mężczyzna wsypuje odżywki na rzeźbę
Preparaty

Jakie odżywki stosować, aby przygotować wakacyjną rzeźbę?

Artykuł partnera

Wielkimi krokami zbliża się lato. Każdy chce wtedy pokazać efekty treningów czyli wyrzeźbione mięśnie czy dobrze wyglądający kaloryfer. By osiągnąć ten cel potrzebujemy dobrze ułożonej diety i planu treningowego. Niezbędna będzie również odpowiednia suplementacja. Jakie odżywki na rzeźbę stosować oraz o czym należy pamiętać przy redukcji tkanki tłuszczowej na lato? Tego dowiecie się z materiału poniżej.

Właściwy trening i dieta

Żeby dobrze przeprowadzić redukcję tkanki tłuszczowej musimy na początku zadbać o odpowiedni plan treningowy i zbilansowaną dietę. Mając takie fundamenty możemy później myśleć o suplementacji. Musicie zacząć od określenia regularności posiłków, obliczenia zapotrzebowania organizmu na makroskładniki czy określenia ilości czasu aktywności poza wysiłkowej. Kiedy już określimy te parametry możemy zacząć krok po kroku planować nasz trening na rzeźbę. Powinien on składać się w dużej mierze z ćwiczeń z wolnymi ciężarami. Przykładami takich ćwiczeń mogą być martwy ciąg, podciąganie czy przysiady. Nie zapomnij również o tak zwanych aerobach czyli bieganiu czy spinningu. Tego typu trening jest potrzebny do uzyskania estetycznej, wyrzeźbionej sylwetki.

Odżywki na rzeźbę

Jeżeli już mamy opracowaną dietę i trening na rzeźbę to czas dobrać odpowiednią suplementację. Jakie odżywki na rzeźbę stosować? Zdecydowanie poleca się do tego celu koncentrat białka serwatki. Zażywanie go w połączeniu z treningami pomoże w budowaniu masy mięśniowej. Dodatkowo białko serwatkowe bogate jest w rozgałęzione aminokwasy BCAA, które stanowią ok. 35% aminokwasów egzogennych budujących białko mięśniowe. Jeżeli dodatkowo postanowimy wzbogacić naszą suplementację o fat-burner, który pomoże nam w spalaniu tkanki tłuszczowej, to efekt będzie jeszcze lepszy. Tego typu suplementy diety przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników i pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Co na rzeźbę możemy jeszcze stosować, by szybciej osiągnąć wymarzony efekt? Poleca się stosowanie samego BCAA, które jest bogate w Leucynę izoleucynę i walinę. Te organiczne związki chemiczne umożliwiają syntezę białek, regulują działanie insuliny a dodatkowo odbudowują tkankę mięśniową. Wspieranie takiej suplementacji preparatem EAA, zamierającym 8 aminokwasów egzogennych takich jak: lizynę, leucynę, walinę, izoleucynę, fenyloalaninę, treoninę, metioninę oraz tryptofan spowoduje szybszy wzrost i utrzymanie masy mięśniowej. Dodatkowo mieszanka EAA posiada w swoim składzie witaminę B12, która przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego w organizmie. Dodatkowo wspomaga oraz chroni układ nerwowy zapobiegając przy tym niedokrwistości.

Redukcja tkanki tłuszczowej

Jak możesz zobaczyć, sposobów suplementacji, która wspomoże uzyskanie wymarzonej rzeźby jest kilka. Preparaty, które są dostępne na rynku skutecznie pomogą osiągnąć cel, ponadto pomogą w utrzymaniu masy mięśniowej i poprawią funkcjonowanie organizmu. Podstawą wszystkiego jest odpowiedni trening wykonywany codziennie lub w równych odstępach czasu, tak by mięśnie miały odpowiedni czas na regenerację, oraz zbilansowana i zdrowa dieta, która wspomoże naszą drogę do wymarzonej formy. Niezbędne jest również zadbanie o ewentualne łatanie braków w naszym jadłospisie odpowiednimi witaminami i minerałami. Pamiętaj jednak, żeby przed rozpoczęciem suplementacji wykonać testy alergiczne by dowiedzieć się, czy nie będą one miały negatywnego wpływu na twój organizm.

Co na rzeźbę? Już wiesz!

Powyższy materiał stanowi odpowiedź na początkowe pytanie, jakie odżywki na rzeźbę stosować oraz o czym należy pamiętać przy redukcji tkanki tłuszczowej. Odpowiednie połączenie suplementacji, zbilansowanej diety i regularnych treningów jest kluczem do wypracowania zadowalającej formy na okres letni. Mamy nadzieję, że wskazówki zawarte w naszym materiale pomogą ci osiągnąć zamierzony cel. Trzymamy kciuki za twoją motywację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.