Sprzęt do rechabilitacji
Choroby

Jakie są metody terapeutyczne?

Artykuł partnera.
Rehabilitacja to ostatni, ale kluczowy etap leczenia wielu poważnych schorzeń – od kontuzji, przeciążeń czy wad postawy po dysfunkcje wymagające przeprowadzenia mniej lub bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Niektórzy pacjenci bagatelizują jej znaczenie i przez to nie przykładają się do zalecanych przez lekarza ćwiczeń lub nawet całkowicie z nich rezygnują, uznawszy, że ich organizm może się zregenerować samodzielnie, więc nie warto tracić czasu i pieniędzy na to, by mu w tym pomóc. To duży błąd. Rezygnując z rehabilitacji często pozbawiamy się szansy na powrót do całkowitej sprawności, a co za tym idzie – również szansy na powrót do normalnego życia.

Jakie metody terapeutyczne wykorzystuje się w rehabilitacji?

Rehabilitacja – w zależności od tego, z jakim schorzeniem mamy do czynienia – może obejmować różne metody terapeutyczne. Do najpopularniejszych należą: terapia manualna, polegająca na mobilizacji mięśni, stawów i struktur nerwowych poprzez stymulujące masaże, kinesiotaping, czyli uśmierzanie bólu za pomocą specjalistycznych plastrów naklejanych na obolałe partie ciała, fizykoterapia, w skład której wchodzi światłolecznictwo, elektrostymulacja, magnetoterapia i krioterapia, oraz nordic walking, czyli tak lubiane przez wszystkich, zwłaszcza seniorów, długodystansowe spacery z kijkami trekkingowymi. Takie metody terapeutyczne pomagają leczyć między innymi urazy w obrębie narządu ruchu oraz choroby sercowo-naczyniowe.

Jak wybrać odpowiednią metodę terapeutyczną?

Od właściwego doboru metody terapeutycznej w dużej mierze zależy powodzenie całego procesu leczniczego, dlatego doboru tego powinien dokonać lekarz, pod którego opieką pozostajemy, ewentualnie rehabilitant, z którego pomocy zdecydujemy się skorzystać. Sport-Klinika stawia na ścisłą współpracę lekarzy i rehabilitantów, dlatego może się pochwalić świetnymi wynikami w leczeniu pacjentów z wszelkiego rodzaju schorzeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.