Mężczyzna biurze suplementy dla sportowców
Preparaty

Jakie suplementy dla sportowców wybrać? Poznaj nasze 3 typy!

Artykuł partnera.

Osiągnięcie idealnej, sportowej sylwetki to Twoje marzenie? Chcesz szybko i skutecznie zadbać o przyrost swojej masy mięśniowej? Aby osiągnąć ten cel, powinieneś przyjmować sprawdzone preparaty. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią, możesz czuć się nieco zagubiony w tym, jakie suplementy diety dla sportowców będą najlepszym wyborem. Czytaj dalej, a wszystko Ci wyjaśnimy!

Suplementy diety dla sportowców – co warto brać?

Aby Twoje wysiłki nie szły na marne, a efekty treningów szybko mogły być widoczne, koniecznie zadbaj o suplementację odpowiednich preparatów. Oto najważniejsze z nich.

1. Odżywki białkowe

Odżywki białkowe to absolutna podstawa diety sportowca. Dlaczego? Białka to nic innego jak budulec mięśni. Wpłyną więc na przyrost masy mięśniowej, a także zdecydowanie zwiększą wydajność fizyczną Twojego organizmu. Dadzą Ci swoisty zastrzyk energii, za którego sprawą będziesz mógł pozwolić sobie na intensywniejszy trening.

2. BCAA

BCAA to egzogenne aminokwasy rozgałęzione, czyli takie, których organizm człowieka nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć. W skład takiej odżywki wchodzi zarówno leucyna, walina, jak i izoleucyna. Z jakiego powodu warto je suplementować? Aminokwasy są budulcem białek, które nie tylko wspierają rozbudowę mięśni, ale także wpływają na ich regenerację. Po intensywnym treningu całkowicie naturalnym procesem jest rozpad niektórych włókien, jednak aminokwasy BCAA temu przeciwdziałają. Takie preparaty zwiększą również próg Twojego zmęczenia.

3. Kreatyna

Kolejnym suplementem dla sportowców jest keratyna. To substancja, która w stosunkowo niewielkiej ilości naturalnie występuje w organizmie ludzkim. Zbudowana jest z elementów białek mięśniowych, takich jak arginina, glicyna czy metionina. Za sprawą włączenia jej do swojej diety wpłyniesz na tempo przyrostu masy mięśniowej oraz zdecydowanie zwiększysz swoją wytrzymałość.

Wysokiej jakości suplementy diety dla sportowców znajdziesz np. w e-sklepie pfnutrition.pl. To miejsce stworzone przez pasjonatów, którzy stawiają na profesjonalne rozwiązania. W asortymencie sklepu PF NUTRITION dostępne są luksusowe preparaty, które zachwycą Cię swoim skutecznym i bezpiecznym działaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.