Artykuł partnera.
Kształtna, jędrna pupa to marzenie wielu kobiet, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy na plażach i basenach odsłania się więcej ciała niż zazwyczaj. Na kształt i jędrność pośladków bez wątpienia wpływają ćwiczenia fizyczne i stosowana dieta, ale jeśli efekty mają przyjść szybciej i być bardziej spektakularne, warto zapoznać się z możliwościami, jakie daje współczesna medycyna estetyczna.
Z tekstu dowiesz się:
- jak zadbać o jędrność pupy dzięki ćwiczeniom fizycznym,
- jak w zadbaniu o ładne, kształtne pośladki pomogą zabiegi Icoone i EMBODY.
Pupa to element kobiecej sylwetki uważany za wyjątkowo pociągający i seksowny – nic więc dziwnego, że marzeniem wielu pań jest okrągła, jędrna pupa, którą można podkreślać poprzez noszenie obcisłych strojów. Kształt pośladków to w wielu przypadkach kwestia genów – krągłymi, ładnie wyrzeźbionymi pośladkami mogą się pochwalić np. mieszkanki Ameryki Południowej, skąd wzięło się nawet określenie „brazylijska pupa”. Oczywiście nie oznacza to jednak, że efektowym kształtem pupy nie mogą się cieszyć kobiety w innych zakątkach świata – istnieją bowiem skuteczne sposoby na jędrną pupę.
Ćwiczenia na jędrną pupę i uda
Choć w wielu miejscach w internecie można trafić na hasła „jędrna pupa w tydzień” albo „jędrna pupa w 2 tygodnie”, mające być reklamą różnego rodzaju cudownych planów treningowych, to jednak warto uświadomić sobie, że choć oczywiście są skuteczne ćwiczenia na jędrną pupę i uda, to jednak aby przyniosły oczekiwane efekty, trzeba wykonywać je zdecydowanie dłużej niż tydzień czy dwa. W przypadku treningów wykonywanych 2-3 razy w tygodniu po 30-45 minut dziennie pierwsze rezultaty widoczne będą po około 4-6 tygodniach, więc trzeba je zacząć zdecydowanie wcześniej niż tuż przed nadejściem lata.
Jakie konkretnie ćwiczenia i aktywności pomagają wyrzeźbić pośladki i poprawić ich jędrność? Warto spróbować:
- przysiadów – tradycyjnych lub z dodatkowym obciążeniem, np. w postaci hantli,
- wyskoków z przejściem do przysiadu,
- deski, czyli podporu na przedramionach,
- wypadów w tył w przysiadem,
- unoszenia bioder w podparciu tyłem.
Zajęcia dedykowane pracy właśnie nad pośladkami znaleźć można w ofertach praktycznie wszystkich fitness clubów.
Jędrna pupa – pomogą zabiegi estetyczne
W walce o kształtną, jędrną pupę warto też wspomóc się profesjonalnymi zabiegami medycyny estetycznej, które sprawią, że efekty przyjdą szybciej i będą bardziej spektakularne. Jakie konkretnie zabiegi na jędrną pupę zalecają specjaliści kliniki Estell w Warszawie? Sprawdźmy:
Icoone to zabieg wykorzystujący właściwości zmechanizowanych głowic masujących z rolkami wyposażonymi w liczne mikrootwory. Ich działaniu poddawany jest każdy centymetr skóry – ale bez jej rozciągania i uszkadzania – głowice wytwarzają zjawisko multimikrostymulacji, powodując poprawę przepływu krwi, usprawniając przepływ limfy oraz stymulując pracę fibroblastów produkujących kolagen. Dzięki zabiegowi można rozbić tkankę tłuszczową, przeprowadzić drenaż limfatyczny i wyraźnie ujędrnić skórę. Po serii zabiegów Icoone pośladki stają się bardziej kształtne, jędrne i wyrzeźbione, redukcji ulega również cellulit.
- Zabiegi EMBODY
Embody to jedyne urządzenie na świecie, które jednocześnie spala tłuszcz i buduje mięśnie. Wykonywane przy jego użyciu zabiegi są całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne. Urządzenie EMBODY korzysta z zaawansowanej technologii elektromagnetycznej o wysokiej intensywności, tzw. HIFEM. W trakcie jednego zabiegu zastosowana w urządzeniu energia HIFEM wywołuje ponad 20 tysięcy niezwykle intensywnych skurczów mięśni, tzw. skurczów supramaksymalnych. Taki trening jest nieosiągalny w trakcie wykonywanych samodzielnie ćwiczeń fizycznych, nie tylko ze względu na rekordową liczbę, ale też wielokrotnie dłuższe trwanie poszczególnych skurczów. W ten sposób zabieg EMBODY doskonale modeluje pośladki i daje efekt wyszczuplenia i ujędrnienia.
Jędrna pupa nie musi być tylko marzeniem, a może stać się rzeczywistością! Zdrowa dieta w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi i profesjonalnymi zabiegami medycyny estetycznej pozwoli uzyskać oczekiwane efekty.