Artykuł sponsorowany.
Coraz więcej osób ma duży problem z włosami. Są one łamliwe, często wypadają, u niektórych pojawia się łupież lub łuszczyca, co niekorzystnie wpływa wygląd. Włosy i skóra głowy są widoczne, dlatego nie da się ich na co dzień zakrywać czapką czy chustką. Jeżeli zmagamy się z takimi problemami, warto jest zgłosić się do specjalisty i poczynić odpowiednie kroki, by nasze włosy były piękne i zdrowe.
Kim jest trycholog?
Specjalista, który zajmuje się problemami związanymi z leczeniem problemów dotyczących włosów oraz skóry głowy nazywany jest trychologiem. To właśnie do niego należy się zgłosić, jeżeli zmagamy się z nadmiernym łysieniem, grzybicą skóry głowy, łupieżem czy łojotokiem. Trycholog dokonuje analizy stanu skóry głowy i sprawdza, jakie mogą być przyczyny zmian pojawiających się w tym obrębie. Wprowadza także odpowiednie leczenie, które pomoże nam załagodzić lub pokonać problem. Trychologia jest natomiast dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozą oraz leczeniem dolegliwości związanych ze skórą głowy oraz włosami.
Z jakimi schorzeniami warto zwrócić się o pomoc u trychologa?
Czasami samodzielne zwalczanie problemów nie daje oczekiwanych efektów. Kosmetyki i leki dostępne na rynku bez recepty nie zawsze pomagają. Czasem też dolegliwości powracają ze zdwojoną siłą po kuracji, jaką samodzielnie wykonujemy. Jeżeli zauważysz u siebie następujące zaburzenia włosów oraz skóry głowy, warto jest poprosić o fachową pomoc:
- Łysienie androgenowe, czyli związane z zaburzeniem gospodarski hormonalne,
- Łysienie telogenowe – często dotyka ono kobiet i spowodowane jest przede wszystkim nadmiernym i długotrwałym stresem,
- Łysienie plackowate – jest chorobą zapalną skóry głowy, może także powodować utratę włosów w innych częściach ciała,
- Łupież,
- Łojotokowe zapalenie skóry, czyli stan zapalny skóry i gruczołów łojowych,
- częste przetłuszczanie się włosów pomimo prawidłowego ich mycia,
- Łuszczyca skóry głowy, czyli pojawianie się zmian skórnych w okolicy głowy o różnym stopniu nasilenia. Jest To niezakaźna, choć przewlekła choroba,
- Grzybica skóry głowy, która wywołana jest przez kilka gatunków grzybów dermatofitowych.
Jak wygląda diagnoza trychologiczna?
Zazwyczaj specjalista pobiera od Pacjenta od 50 do 100 włosów wraz z cebulkami. Następnie materiał badawczy jest analizowany dokładnie pod mikroskopem. Wtedy też trycholog ma możliwość znalezienia źródła problemu. Następnie ekspert może wykonać odpowiedni zabieg, który polega na wstrzyknięcie w skórę głowy odpowiednich substancji, których celem jest odżywienie naszych włosów. W połączeniu z odpowiednią terapią medyczną, zabiegi trychologiczne przynoszą niezwykłe rezultaty.
Gdzie szukać dobrego trychologa w Warszawie?
Która klinika trychologii w Warszawie jest najlepsza? Z pewnością warto posiłkować się opiniami zadowolonych Pacjentów, a także zwracać uwagę na to, czy dana placówka specjalizuje się nie tylko w diagnozowaniu problemów związanych ze skórą głowy i włosami, ale także wprowadza innowacyjne metody ich leczenia. Trycholog w klinice Fabskin Warszawa pomoże Ci w szybki sposób poradzić sobie z wieloma dolegliwościami, które dotykają Twoich włosów.