gabinet psychoterapeuty w którym można uzyskać pomoc
Psychologia

Kiedy skorzystać z pomocy psychoterapeuty?

Zdrowie psychiczne, podobnie jak zdrowie fizyczne, ma ogromny wpływ na to, jak wygląda nasze życie, dlatego należy je nieustannie pielęgnować. Pomóc w tym może psycholog lub psychoterapeuta. Warto się zgłosić do takiego specjalisty, nawet jeśli nie borykamy się akurat z kryzysem, a jedynie szukamy drogi duchowego rozwoju. Psychoterapia może nam pomóc spojrzeć na swoją życiową sytuację z innej perspektywy i uporządkować swój wewnętrzny świat.

Kiedy może nam się przydać wsparcie psychoterapeuty?

Psychoterapeuta zapewnia wsparcie w trudnych chwilach – nie tylko wtedy, gdy spotykają nas życiowe tragedie, takie jak śmierć bliskiej osoby, choroba czy rozwód, ale też wtedy, gdy napotykamy trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji międzyludzkich albo po prostu czujemy się nierozumiani i niedoceniani. Z jego pomocą możemy uporać się z przytłaczającymi nas negatywnymi emocjami utrudniającymi codzienne funkcjonowanie, a nawet wyleczyć się z fobii, nerwicy czy depresji. Niezależnie od tego, jak błahy lub jak poważny wydaje nam się nasz problem, psychoterapeuta na pewno pomoże go rozwiązać.

W jaki sposób psychoterapeuta pomaga pacjentom?

Psychoterapia może przybierać różne formy, w zależności od potrzeb i predyspozycji pacjenta oraz problemu, z jakim zgłasza się do specjalisty. Dla niektórych pacjentów odpowiednia może się okazać terapia grupowa, w przypadku innych sprawdzi się terapia indywidualna lub terapia rodzinna. Psychoterapeuta wybiera także spośród różnych rodzajów terapii: poznawczej, behawioralnej, psychoanalitycznej itd. Za każdym razem metoda leczenia dobierana jest w sposób spersonalizowany, zawsze jednak sprowadza się do rozmowy. Poprzez rozmowę psychoterapeuta dociera do źródła wewnętrznych konfliktów pacjenta, a następnie pomaga mu je sobie uświadomić i znaleźć dla nich rozwiązanie. Więcej na ten temat na https://holisens.pl/oferta/psychoterapia/

Jak wygląda leczenie w klinice psychologicznej?

Klinika psychologiczna oferuje bardziej kompleksowe leczenie niż psycholog czy psychoterapeuta działający w ramach NFZ. Pacjent może w niej otrzymać nie tylko troskliwą opiekę terapeutyczną, ale też możliwość udziału w różnorodnych treningach, warsztatach, szkoleniach i innych ciekawych spotkaniach edukacyjnych. Dlatego dla osób, którym zależy nie tylko na rozwiązaniu konkretnego problemu, ale też lepszym poznaniu siebie i wyrobieniu w sobie odporności psychicznej, klinika psychologiczna będzie najlepszym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.