Kobieta pracuje jako trycholog i czeka na pacjenta w swoim gabinecie
Choroby

Kiedy warto udać się do trychologa?

Trycholog jest specjalistą, który zajmuje się problemami skóry głowy oraz włosów. Można się do niego udać z różnych przyczyn. Z jakimi dolegliwościami warto odwiedzić trychologa? Kiedy najlepiej się do niego wybrać? Gdzie w województwie kujawsko-pomorskim warto szukać pomocy?

Trycholog – co to za specjalista?

Trycholog jest specjalistą, którego obszarem diagnozowania i leczenia są problemy dotyczące skóry głowy oraz włosów. Należą do nich np. przetłuszczanie się skóry głowy oraz włosów, łysienie na tle androgenowym, łojotok, łuszczyna oraz wiele innych. U trychologa można również poradzić się w przypadku złego stanu i struktury włosów, a także dobrać odpowiednią kurację, która pomoże w pozbyciu się tego problemu.

Kiedy warto udać się do trychologa?

Trycholog jest specjalistą, który często pomaga w leczeniu nadmiernego wypadania włosów. Przyczyną udania się do trychologa może być również skierowanie od lekarza dermatologa. Niekiedy dermatolodzy polecają swoim pacjentom udanie się do trychologa ze względu na szerszy zakres problemów skóry głowy, którymi ten się zajmuje. Dla przykładu w województwie kujawsko-pomorskim warto poszukać trychologa w Toruniu, Bydgoszczy, czy Włocławku. Specjaliści w większych miastach są na pewno dobrze zorientowani w problemie, a gabinety wyposażone w odpowiednie sprzęty, dlatego nie będzie problemów ze znalezieniem pomocy. Trycholog w Toruniu, czy Bydgoszczy na pewno doradzi odpowiednią kurację, a w razie wątpliwości skieruje również do innych specjalistów.

Kiedy jeszcze warto udać się do trychologa?

Kolejna przyczyna, którą warto skonsultować z trychologiem i dobrać odpowiednie leczenie to łuszczyca w obrębie głowy. Można również wybrać się do do tego specjalisty w przypadku:

  • łupieżu
  • łojotokowego zapalenia skory głowy
  • zaczerwienienia
  • krostek pojawiających się na skórze głowy.

Dobrym powodem udania się do trychologa jest również nadmierne ściągnięcie skóry głowy oraz uczucie swędzenia.

Jakie są powody wypadania włosów?

Jednym z najczęstszych problemów, z którym pacjent udaje się do trychologa jest wypadanie włosów. Z punktu widzenia tego specjalisty przyczyny wypadania włosów mogą być różne. Powodem mogą być zaburzenia hormonalne. Inne przyczyny to nadmierna ilość stresu oraz dieta uboga w w składniki odżywcze. Wypadanie włosów może mieć również podłoże genetyczne. Warto pamiętać, że gdy organizm jest niedożywiony nie jest w stanie poprawnie funkcjonować, co wpływa także na wygląd włosów. Te, które już są, są słabe i łamliwe, a nowe mają problem z wyrastaniem. W przypadku zbyt dużego stresu naczynia krwionośne, które dotleniają skórę głowy ulegają obkurczeniu, co powoduje osłabienie włosów i w konsekwencji ich wypadanie.

Ile trwa leczenie u trychologa?

Leczenie u trychologa może zostać zakończone na jednej wizycie. Wszystko zależy od tego z jakim problemem przychodzi pacjent. Trycholog jest w stanie postawić diagnozę w trakcie jednej wizyty i dobrać właściwe leczenie. Gdy problem jest bardziej skomplikowany do specjalisty warto chodzić regularnie przez okres kilku miesięcy. W ich trakcie trycholog jest w stanie ocenić przebieg leczenia oraz jego skuteczność, a gdy występuje problem na bieżąco go korygować, zmieniać metody, czy zlecać odpowiednie badania. Czasami pomocna jest współpraca z lekarzami innych specjalizacji jak psychoterapeuta, czy endokrynolog. W województwie kujawsko-pomorskim jest duży wybór specjalistów, a wizyty są w przystępnych cenach. Dla przykładu wizyta u trychologa w Toruniu to koszt w okolicach 150zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.