Wizyta u trychologa
Choroby

Kiedy wizyta u trychologa naprawdę może nam pomóc?

Trycholog – kim jest? Kiedy się udać do trychologa? Niejednokrotnie, mając różnego rodzaju problemy z włosami lub ze skórą głowy, tak naprawdę nie wiemy, gdzie skonsultować nasz przypadek, ani też nie do końca wiemy, jaką kurację zastosować. To właśnie w takiej sytuacji przydaje się wiedza o tym, kim jest trycholog, gdyż jak mogłoby się wydawać- nie jest on lekarzem, a raczej specjalistą od włosów oraz od zagadnień związanych ze skórą głowy.

Warto zaznaczyć, że trycholog może nam pomóc w przypadku różnych schorzeń, które dotyczą skóry głowy, mowa tutaj także o tych, które są typowymi problemami dermatologicznymi. Przede wszystkim, trycholog może przeprowadzić dogłębną analizę stanu skóry naszej głowy, zwłaszcza jeśli cierpimy na takie schorzenia jak nawracający łupież, zapalenie skóry głowy czy łuszczyca. Trycholog może pomóc nam także dobrać odpowiednią pielęgnację do naszego rodzaju włosów, przeprowadzić kurację mającą na celu ich zagęszczenie, a także pomóc w momencie, kiedy zaczniemy skarżyć się na ich nadmierne wypadanie.

Najczęstsze powody wizyty u trychologa

Pierwszym przypadkiem, kiedy na pewno warto udać się do tego specjalisty jest sytuacja, w której nagle zaobserwujemy na naszej skórze głowy różnego rodzaju zmiany skórne. Mogą to być grudki, krosty albo też oleista substancja, którą wyczujemy na opuszkach palców po dotknięciu nimi nasady włosów. Powodem do niepokoju jest też uczucie nadmiernego ściągnięcia skóry głowy, a także ciągłe swędzenie. Wszystkie te oznaki mogą być zwiastunem jakiegoś schorzenia, które występuje na skórze naszej głowy i które trzeba jak najszybciej zdiagnozować, aby móc podjąć leczenie.

Kolejnym powodem może być sytuacja, kiedy nasze włosy nadmiernie się przetłuszczają albo też kiedy mamy do czynienia z nawracających łupieżem. Mogą to też być problemy pielęgnacyjne, przez które pogarsza się wygląd naszych włosów, a my sami nie wiemy jakiego rodzaju kosmetyki wybierać, aby poradzić sobie z problemem. Rozdwajające się końcówki, nadmierne przesuszenie włosów- w takich przypadkach również możemy wspomóc się poradą eksperta.

Ostatnią ważną przyczyną wizyty u trychologa jest nadmierne wypadanie włosów. Przy czym kluczowym aspektem jest to, aby faktycznie było to znacznie częstsze wypadanie większej ilości włosów, gdyż proces ten w umiarkowanej formie jest naturalnym procesem fizjologicznym organizmu. Wskazaniem do wizyty jest zauważenie zwiększającej się ilości wypadających włosów podczas mycia i szczotkowania lub też na poduszce po przespanej nocy. W takim przypadku priorytetem jest ustalenie przyczyny wypadania włosów, która może mieć także podłoże hormonalne, być związana z naszą dietą, stresem i trybem życia, ale również nieodpowiednią pielęgnacją.

Artykuł powstał dzięki centrumzdrowegowlosa.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.