Dziewczynka stoi na kitchen helper obok swojej mamy
Dom i ogród

Kitchen helper – czy warto sprawić go swojemu dziecku? Sprawdzamy

Każdy dorastający maluch to wulkan żywej energii. Jest ciekawy świata, wszędzie go pełno i z wielkim zainteresowaniem obserwuje, czym w danej chwili zajmują się jego rodzice. Często chce im pomagać, np. w czasie przygotowywania posiłków w kuchni. Część rodziców, którzy pragną uczyć swoje dziecko samodzielności, decyduje się na zakup specjalnego kitchen helpera. Czy faktycznie warto jednak sprawić go swojej latorośli? Tej sprawie przyjrzymy się bliżej na łamach naszego dzisiejszego artykułu.

Kitchen helper – co to takiego?

Twórcy pomocnika kuchennego, zwanego inaczej kitchen helperem, kierowali się myślą słynnej Marii Montessori: „Pozwól zrobić mi to samemu”. Zgodnie z tą filozofią dziecko powinno mieć stworzone dobre warunki do tego, by móc samodzielnie poznawać świat za pomocą zmysłów, uczyć się przez doświadczenie, a także rozwijać swoją niczym niepohamowaną kreatywność.

Oznacza to, że na przykład w kuchni Twój maluch może spróbować sam pokroić banana, dodać mąki do miski z ciastem czy posypać ciasteczka cukrem pudrem. Oczywiście nad całym tym procesem koniecznie musi czuwać rodzic, który powinien dopilnować, by dziecku nie stała się żadna krzywda. I tu z pomocą przychodzi właśnie kitchen helper. Jest to rodzaj podestu, po którym malec może się wspinać, by bez problemu dosięgnąć blatu roboczego, gdzie posiłki przygotowuje przecież także jego mama lub tata. Najwyższe piętro pomocnika kuchennego jest zabezpieczone specjalnym oparciem – dzięki temu ruchy dziecka nie są w żaden sposób skrępowane, a ono samo jest dobrze zabezpieczone przed ewentualnym upadkiem.

Kitchen helper – tak czy nie?

Czy warto zatem sprawić swojemu maluchowi taki pomocnik kuchenny? Oczywiście, że tak! Dzięki kitchen helperowi Ty i Twoje dziecko będziecie mogli spędzać więcej czasu razem i dobrze się bawić, wspólnie przygotowując Wasze ulubione naleśniki, placuszki czy ciasteczka. Maluch będzie mógł we własnym tempie uczyć się przydatnych umiejętności i smaków, a Ty – wiedząc, że Twoja pociecha jest w pełni bezpieczna – będziesz mógł po prostu cieszyć się nowym doświadczeniem i w spokoju przygotować pyszne dania dla całej rodziny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.