wiązanka na grów
Dom i ogród

Kompozycje z kwiatów – najlepsze pomysły

Kwiaty od wieków są powiązane ze symboliką uczuć i towarzyszą ludziom w najważniejszych momentach ich życia. Być może brzmi to mocno teatralnie, jednakże są obecne we wszystkich uroczystych okazjach.

Dzięki kwiatom atmosfera staje się odświętna. One potrafią podkreślić charakter każdej uroczystości w odpowiedni sposób.

Zrób to sam

Dekoracje zamawiane u florystki mogą odrobinę obciążać budżet. Ekonomicznym i kreatywnym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowanie dekoracji do mieszkania czy na przyjęcie. Takie zajęcie daje sporo satysfakcji, poza tym dostępność hurtowni internetowej ze sztucznymi kwiatami pozwala puścić wodze fantazji i stworzyć wymarzone kompozycje.

Sztuczne kwiaty są wybierane najczęściej ze względu na to, że są piękne, trwałe i tanie. Raz stworzonym stroikiem można cieszyć się przez lata, o ile odpowiednio się o niego dba.

Dekoracje na salę weselną

Sala weselna jest miejscem trudnym do dekoracji i obowiązują w niej pewne reguły. Dekoracje kwiatowe nie mogą zajmować zbyt wiele miejsca na stole i przeszkadzać w rozmawianiu przy obiedzie, zasłaniając innych gości. Dlatego wybierzmy wazony na cienkich nóżkach o wysokości od 30 do 50 centymetrów.

Przygotowując kwiaty należy uwzględnić te, które panna młoda wybrała do swojego bukietu – w ten sposób wesele zyska motyw przewodni. Pojedyncze kwiaty należy wbijać w gąbkę florystyczną blisko siebie, a następnie umieścić w wazonie.

Dekoracje do domu

Dekorowanie i układanie kompozycji dla własnych czterech ścian sprawia najwięcej przyjemności. Poniżej kilka wskazówek na piękne dekoracje:

Do dużego wazonu z przezroczystego szkła wkładamy sztywny, lśniący, pognieciony drucik, który układamy w sztywną konstrukcję. Następnie w miejsca pomiędzy wkładami sztuczne tulipany lub inne, kolorowe kwiaty. Ta efektowna kompozycja sprawdzi się na stół w jadalni.

Okrągły, wiklinowy kosz maluje się na pastelowy kolor. Na dno koszyka należy włożyć suchą gąbkę florystyczną lub steropian, a następnie wbić sztuczne róże jedna koło drugiej, zapełniając całą powierzchnię. Najlepiej, gdyby były w kontrastowym kolorze.

Z elastycznych pędów zaplata się okrągły wieniec. Teraz wystarczy cienkim drucikiem przymocować do niego kwiaty w zależności od uznania: w jednej części, lub na całej powierzchni. Wieniec z dumą będzie dekorował frontowe drzwi lub podsufitową lampę.

One thought on “Kompozycje z kwiatów – najlepsze pomysły

  1. Zawsze sama robię wiązanki na święto zmarłych. To dla mnie ważny aspekt, tak jak zapalanie zniczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.