Kontenery chłodnicze do magazynowania i transportowania
Dom i ogród

Kontenery chłodnicze – budowa, rodzaje, zastosowanie i nie tylko

Kontenery chłodnicze to rozwiązania, które zajmują wyjątkowe miejsce pośród kontenerów magazynowych. Dokładnie w ten sam sposób jak one transportują i przechowują towary, jednak te zdecydowanie mniej trwałe, bardziej wymagające, potrzebujące do długodystansowego transportu odpowiednich warunków. Co warto wiedzieć o tego typu kontenerach i gdzie znajdują zastosowanie kontenery chłodnicze? O tym i wielu innych kwestiach piszemy poniżej. Jesteście ciekawi? Zatem zostańcie z nami!

Budowa kontenera chłodniczego

Kontener chłodniczy nie różni się za bardzo od swojego kolegi z branży, tj. kontenera magazynowego. Na pierwszy rzut oka są one niemal bliźniaczej urody. Tym, co je odróżnia, jest jednak wnętrze, które w przypadku chłodniczego kontenera zostało odpowiednio zaizolowane, by umożliwić dostosowanie temperatury i wilgotności we wnętrzu do potrzeb przewożonego towaru. Temperatura, jaką jesteśmy w stanie osiągnąć w środku naszej mobilnej chłodni to od minus 30°C do aż plus 30 °C.

Rodzaje kontenerów chłodniczych

Kontenery tego typu dostępne są w kilku modyfikacjach, co pozwala każdemu klientowi dopasować typ konstrukcji do indywidualnych wymagań. Producenci kontenerów, jak np. profesjonalna, krakowska firma Seabox, oferują swoim klientom kontenery różniące się od siebie typem konstrukcji. Są to kontenery:

  • standardowej wysokości,
  • podwyższone,
  • wydłużone.

Każdy z nich może być wyłożony podłogą płaską bądź gretingowaną. W przypadku tej pierwszej, jeśli przewozicie towary, powinny być one załadowane na palety. W przypadku drugiego rodzaju podłogi, bez obaw możecie przewozić towary bezpośrednio w kartonach.

Kontenery chłodnicze

Zastosowanie kontenera chłodni

Mobilne chłodnie wykorzystuje się zazwyczaj do dalekobieżnego transportu wymagających produktów. Przewozi się w nich kwiaty, leki bądź żywość. Dzięki nim producenci bez obaw o zniszczenie swojego towaru mogą eksportować i importować: nabiał, warzywa, owoce, mięso, ryby, lody oraz wiele więcej.

Czy warto zdecydować się na kupno kontenera?

Zdecydowanie tak! Kontenery funkcjonujące jako mobilna chłodnia i magazyn stacjonarny jednocześnie to genialne rozwiązanie, w które naszym subiektywnym zdaniem, powinny zaopatrzyć się wszystkie firmy przewożące wymagające produkty lub potrzebujące na już chłodni. Kontener chłodniczy będzie lepszym rozwiązaniem, gdyż jest gotowy ‘na już’ – w przeciwieństwie do chłodni, którą trzeba byłoby dopiero budować. Jest też zdecydowanie tańszą opcją niż kupno, budowa lub wynajem nieruchomości pod chłodnię. W dzisiejszych czasach, przy szalejących cenach nieruchomości, kontener chłodniczy będzie dużo łagodniejszym dla portfela rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.