Kobieta po korekcji nosa ma zrobiony pełny makijaż na twarzy
Uroda

Korekcja nosa

Kiedy patrzysz w lustro z niezadowoleniem, bo pierwsze co rzuca Ci się w oczy to zbyt duży lub garbaty nos, to znak, że być może warto rozważyć jego korekcję. Jest to zabieg, który zmienia wiele! Nie tylko w obszarze wyglądu, ale również w samoocenie pacjenta. Po operacji zmieniają się proporcje twarzy, staje się ona bardziej łagodna, a pacjent wgląda przez to bardziej sympatycznie i symetrycznie. Czy to wiele? Bardzo! O ten efekt właśnie chodzi! Na czym polega korekcja nosa? Wyjaśniamy!

Korekcja nosa – kiedy warto?

Wielu pacjentów zgłaszających się do klinik chirurgii plastycznej w celu wykonania korekcji nosa przychodzi z problemem zbyt dużego, garbatego lub szerokiego nosa czy nierównych skrzydełek. Operację tę można przeprowadzać różnymi technikami, w zależności od tego czy problem dotyczy kostnej, czy chrzęstnej części nosa. Zmiana jego kształtu to czasem naprawdę wiele dla pacjenta. Niekiedy wystarczy drobna korekta, aby cała twarz nabrała innego wyrazu.

Jak przygotować się do korekty nosa?

Tego typu zabiegi różnią się między sobą, w zależności od rozległości problemu i zastosowanej techniki. Na konsultacji lekarz przedstawia różne możliwe warianty przejścia korekty nosa oraz możliwe do uzyskania rezultaty zabiegu. Wyjaśnia również, że jest to operacja, która wymaga od pacjenta pewnych pokładów cierpliwości. Efekt ostateczny zabiegu będzie się formował przez kilka miesięcy. Przed korekcją nosa należy wykonać określone badania laboratoryjne, różne w zależności od wybranego przez chirurga znieczulenia (miejscowego lub ogólnego).

Jak przebiega korekcja nosa?

Przebieg operacji uzależniony jest od metody zastosowanej przez lekarza. Pacjent zostaje znieczulony i chirurg za pomocą określonych cięć wewnątrznosowych oraz zewnątrznosowych w odpowiedni sposób kształtuje pożądany kształt nosa. (Co warto wiedzieć, zabieg ten można wykonać również z prostowaniem przegrody nosowej). Operacja kończy się założeniem szwów oraz wprowadzeniem tamponady i założeniem gipsu. Tamponadę można usunąć już w pierwszej dobie od operacji, a gips zazwyczaj po 7-10 dniach. Na początku będzie występował obrzęk oraz zasinienia, które będą z czasem ustępowały.

Po zabiegu korekcji nosa

Z biegiem czasu, jak zacznie schodzić opuchlizna, będziemy zauważać efekty zabiegu. Na te ostateczne będzie trzeba jednak poczekać trochę dłużej – do 6 miesięcy. Jest to czas, w którym należy bardzo uważać na operowaną okolicę. Nie powinno dopuszczać się do przegrzania operowanego obszaru (nie chodzić na saunę, nie opalać). Powinno się także stosować kropelki nawilżające śluzówkę nosa. W tym czasie należy także chronić nos przed uszkodzeniami. Zakazane jest zatem uprawianie sportów kontaktowych, siłowych oraz tych z wykorzystaniem piłki. Należy bardzo uważać na sytuacje, podczas których bawimy się z dziećmi lub ze zwierzętami – gdyż mogą one zakończyć się naruszeniem nosa, a przez to wpłynąć na późniejszy efekt korekcji. Kontrola u chirurga jest niezbędna po 6 miesiącach od wykonania operacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.