Kobieta wybiera kierunek w szkole policealnej
Dom i ogród

Który kierunek w szkole policealnej warto wybrać?

Artykuł partnera.

Szkoła policealna to miejsce, gdzie słuchacze zdobywają potrzebną wiedzę i przydatne kompetencje do podjęcia pracy w interesującej ich branży. Kierunki w tego typu placówkach są odpowiedzią na potrzeby rynku pracy, co oznacza, że po ukończeniu szkoły z łatwością znajdziemy pracę na wymarzonym stanowisku. Zajęcia są ukierunkowane na przekazanie teoretycznej wiedzy, ale także mocny nacisk kładzie się na naukę praktycznych umiejętności i poznanie specyfiki danego zawodu.

Szkoła policealna – warto?

Szkoła policealna to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim uzyskaniu doświadczenia zawodowego, które od razu zostanie docenione przez pracodawców. Czas trwania nauki w takiej szkole trwa maksymalnie 2,5 roku. To doskonały wariant, jeśli chcemy szybko się przebranżowić, zdobyć fachowy zawód lub znaleźć swoją ścieżkę kariery. 

W szkole PRO Civitas znajduje się bogaty wybór kierunków, które pozwolą słuchaczowi wejść na nową drogę zawodową. Dzięki tego typu miejscom można w krótkim czasie, zdobyć pewny zawód i natychmiast zacząć spełniać się zawodowo. PRO Civitas to idealny wybór dla osób, które chcą spróbować czegoś nowego, zdobyć pożądany zawód na rynku pracy lub jako absolwenci szkoły średniej szukają dalszej drogi kształcenia. Sprawdź ofertę szkoły na stronie procivitas.edu.pl.

Jak wygląda nauka na wybranych kierunkach?

Do popularnych kierunków wybieranych przez słuchaczy szkół policealnych zalicza się m.in. opiekun medyczny, florysta czy technik usług kosmetycznych. Bardzo często są to profile, których absolwenci są pożądani nie tylko na polskim rynku pracy, ale także za granicą. 

Opiekun medyczny to kierunek, który uczy słuchaczy, w jaki sposób rozpoznawać i rozwiązywać problemy opiekuńcze, pomagać zespołowi terapeutycznemu i opiekuńczemu, a także pobierać krew żylną, oczyszczać drogi oddechowe i wspierać pielęgniarkę podczas zabiegów pielęgniarskich. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://procivitas.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne/opiekun-medyczny/.

Przyszły florysta powinien znać rodzaje materiałów, jakie wykorzystuje się w branży florystycznej, zasady obecne w tym zawodzie np. związane z tworzeniem kompozycji kwiatowych oraz posiadać umiejętność wykonywania własnych bukietów i dekoracji roślinnych. 

Technik usług kosmetycznych to specjalizacja, której zadaniem jest przygotować słuchaczy do profesjonalnego przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych z obszaru fizykoterapii, kosmetyki leczniczej i poprawiania urody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.