Sprzęt do stworzenia domowej siłowni
Ruch

Kupno sprzętu do domowej siłowni – praktyczne porady

W dzisiejszych czasach siłownie, czy też kluby fitness są często zamykane. Wszystko to powoduje, że musimy przerwać naszą drogę, po wymarzą sylwetkę. Zaopatrzenie się w domowy sprzęt skutecznie likwiduje ten problem. Możliwość treningu, kiedy tylko chcemy, jest bardzo fajną wizją. Jaki sprzęt dobrać, aby nasza domowa siłownia była kompleksowo wyposażona? W tym artykule postaram rozwiać się wszystkie wątpliwości.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w domową siłownię?

Zalety:

 • Oszczędność czasu – każda osoba mająca siłownie w domu potwierdzi tę zaletę. Stanie w korkach, odpowiednie przygotowanie ubrań do treningu, zajmuję dużo ilość czasu. Możemy to wykorzystać na dobrą rozgrzewkę.
 • Swoboda – przede wszystkim nie musimy czekać w kolejce do danej maszyny, która jest oblegana. Przez co nasz trening się nie przeciąga. Kupno sprzętu do siłowni domowej pozwala nam od razu po treningu przygotować posiłek. Po prostu będziemy mieć więcej czasu na regenerację.
 • Komfort psychiczny – próba różnych akrobacji, czy test nowych ćwiczeń, których w życiu nie zrobilibyśmy na publicznej siłowni.
 • Koncetracja – Na domowej siłowni mniej rzeczy nas rozprasza, dzięki czemu możemy bardziej skupić się na treningu, jak i wykonywanym ćwiczeniu co w przyszłości przyniesie dużo lepsze korzyści.

Wady:

 • Duży jednorazowy wydatek – dla wielu osób kupno sprzętu do siłowni, jest to punktem nie do przeskoczenia. Jednak nigdy od razu nie musimy kupić całego sprzętu. Możemy powoli kolekcjonować przydatne akcesoria, aż w końcu wszystko się złoży na naprawdę fajny zestaw do ćwiczeń.
 • Pomieszczenie – musimy posiadać pokój, lub jakiekolwiek pomieszczenie. Nie musi to być wcale duża powierzchnia.
 • Brak treningu ze znajomymi – wykonywanie ćwiczeń z przyjaciółmi dla niektórych jest obowiązkiem. Dla takich osób trenowanie samemu będzie bardzo męczące psychicznie. Jednak zawsze można zaprosić znajomych do siebie.

Jak dobrać sprzęt?

Kupno sprzętu do siłowni, gdy na rynku mamy do wyboru ogrom maszyn, jest trudnym wyborem. Podstawowy sprzęt, który pozwoli nam zadbać o każdą partię naszego ciała to:

 • Ławka do ćwiczeń,
 • Gryfy,
 • Poręcze do pompek,
 • Hantle,
 • Stojaki regulowane,
 • Obciążenie.

Takie akcesoria w zupełności wystarczą na rozpoczęcie przygody z domową siłownią. Na internecie możemy znaleźć gotowe zestawy dla początkujących i zaawansowanych. Jednak, posiadając, choćby mały staż na publicznej siłowni, dokładnie będziemy wiedzieć czego, nasze ciało potrzebuje, aby skutecznie progressować.

Jakie ćwiczenia wykonywać w domowej siłowni?

Posiadając sprzęt taki, jak został wymieniony wyżej, możemy trenować dosłownie każdą partię naszego ciała. Dodatkową opcją mogą być różnego rodzaju gumy, które po treningu pozwolą nam się rozciągnąć, a to pozwoli nam uniknąć dużych zakwasów na następny dzień. Warto pamiętać, żeby na początku ostrożnie dobierać ciężar, jak i ćwiczenia, które wykonujemy, ponieważ możemy zrobić sobie krzywdę. Dokładna analiza filmów, na YouTube w zakresie techniki jest totalnym must-have.

Czy warto?

Kupno sprzętu do siłowni, posiada swoje wady i zalety. Domowa siłownia jest naprawdę fajną opcją do poznawania swojego ciała, jak i budowania wymarzonej sylwetki. Brak trenera personalnego pod ręką też jest tutaj problemem, Jednak trenerzy na publicznych siłowniach nie zawsze posiadają odpowiednie kompetencje. Wszystko ćwiczenia można znaleźć na internecie i zastosować do własnego treningu. Uczucie po dobrze zrobionym treningu jest ciężkie do opisania. Jeśli chcemy nieprzerwanie dążyć do wymarzonej formy i zniwelować problem często zamykających się siłowi, warto zaopatrzyć się we własny sprzęt!

Sprawdź przykładową ofertę sprzętu do siłowni na https://specialfitness.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.