Kobieta używa lampy do robienia paznokci
Uroda

Lampa do paznokci. Którą najlepiej będzie wybrać?

Jeśli zdecydowałaś się na samodzielne wykonywanie manicure żelowego lub hybrydowego, to musisz upewnić się, że w twoim wyposażeniu znajduje się lampa do paznokci. Jest to niezbędny element, który umożliwia utrwalenie hybrydowych lakierów. Nie posiadasz jej i zastanawiasz się, która lampa do paznokci będzie najlepsza dla ciebie? Jak jej używać, aby spełniła swoje zadanie jak najlepiej i służyła ci przez długi czas?

Rodzaj lampy a rodzaj manicure

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele lamp oferujących różne możliwości. Różnią się one przede wszystkim mocą, rozmiarem oraz rodzajem emisji światła. Warto jednak pamiętać, że cena nie zawsze gwarantuje lepszą jakość. Przed zakupem warto rozważyć, jaki rodzaj manicure chcemy wykonać. Lakiery hybrydowe utwardza się w lampach UV, LED lub UV//LED, ale większość żeli do manicure żelowego wymaga lampy UV.

Rodzaje lamp

Zwykle wyróżniamy trzy typy lamp do paznokci: UV, LED i UV/LED nazywane także Dual LED.

Lampa UV zwykle zawiera dwie lub cztery żarówki, które wymagają regularnej wymiany. Lampa UV charakteryzuje się długim czasem naświetlania lakierów hybrydowych, trwa on około 120 sekund na jedno utwardzenie. W przypadku lakierów o dużej pigmentacji czas ten trzeba wydłużyć. Niemałą zaletą lamp UV jest ich niska cena.

Lampa LED składa się z kilku lub kilkunastu diod LED. Są one wytrzymałe, nie przepalają się i nie wymagają częstej wymiany. Lampa LED charakteryzuje się niskim poborem energii. Lampy LED pozwalają na szybsze utrwalanie lakieru hybrydowego, czas ten wynosi od 15 do 60 sekund w zależności od mocy urządzenia.

Lampa Dual LED jest najnowocześniejszą lampą, łączącą funkcjonalność lampy UV z lampą LED. Jest idealna do utwardzania wielu produktów do stylizacji paznokci, takich jak lakiery hybrydowe, żele, akrylożele czy elementy dekoracyjne.

Czy moc lampy jest istotna?

Im większa moc lampy, tym szybciej utrwalisz paznokcie podczas stylizacji. Dzięki temu zaoszczędzisz czas potrzebny na wykonanie pięknego manicure. Jednak to nie wszystko. Jeśli utwardzenie lakieru jest słabe, to stylizacja może się szybciej zniszczyć, a lakier zacznie odchodzić od płytki paznokcia i marszczyć się. W niektórych przypadkach może nawet dojść do reakcji alergicznej, co wymusi rezygnację z hybrydy. Dlatego dobra lampa powinna mieć co najmniej 36W mocy.

Mostek lub budka

Mostki, zwane również lampami otwartymi, zwykle mają małe rozmiary, co umożliwia ich łatwe przenoszenie. Korzystając z takiej lampy, trzeba regularnie sprawdzać, czy światło pada bezpośrednio na paznokcie, na które nałożony jest preparat do stylizacji. W przypadku braku zabezpieczenia lampy, promienie mogą się rozproszyć, co może wpłynąć negatywnie na trwałość stylizacji. Lampy otwarte idealnie nadają się do drobnych poprawek oraz do szkoleń z nail artu.

Z kolei lampa do paznokci typu budka jest zabudowana z trzech stron, co zwiększa skuteczność utrwalenia lakieru na paznokciach. Taka budowa pozytywnie wpływa na trwałość stylizacji i ogranicza ryzyko alergii na preparaty. Niektóre lampy posiadają wbudowaną podstawkę z lusterkiem, który odbija promienie, skracając czas wykonywania zabiegu i przyspieszając utwardzanie preparatów. Są one szczególnie polecane do salonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.