Kobieta przed lipifillingiem biustu
Uroda

Lipofilling – gdzie można przeszczepić tłuszcz? kiedy są widoczne efekty?

Artykuł partnera.

Lipofilling to metoda, która pozwala na przenoszenie tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru ciała na inny. Własna tkanka tłuszczowa to najbardziej naturalny wypełniacz, który stanowi najlepsze źródło komórek macierzystych MSC. Z roku na rok, lipofilling jest coraz bardziej popukarny i zdobywa coraz większe uznanie na świecie.

Lipofilling – co to takiego?

Lipofilling to zabieg, który polega na przeszczepie własnego tłuszczu z jednego obszaru ciała na inny. Zyskał uznanie wśród ludzi na świecie, którzy chętnie sięgają po wszelkie zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. Lipofilling znalazł zastosowanie m.in. w wypełnianiu zmarszczek, powiększaniu ust i pośladków oraz modelowaniu biustu. Spora grupa ludzi sięga po zabieg lipofillingu, ponieważ własna tkanka tłuszczowa uważana jest za najlepszy oraz najbardziej naturalny wypełniacz. W wielkim skrócie, transfer tłuszczu polega na wykorzystaniu do korygowania defektów estetycznych własnej tkanki tłuszczowej pacjenta.

Gdzie można przeszczepić tłuszcz?

Wbrew pozorom, zabieg lipofillingu nie polega na pobieraniu tkanki tłuszczowej tylko z jednego obszaru. Został on tak rozpowszechniony, że pozwala na korygowanie defektów estetycznych na różnych partiach ludzkiego ciała. Kiedy stosuje się lipofilling?

 • wypełnianie zmarszczek
 • powiększanie ust
 • modelowanie biustu
 • powiększanie pośladków, tzw. brazylijski lifting
 • modelowanie proporcji sylwetki
 • wyleczenie i wypełnienie blizn
 • przywrócenie skórze objętości
 • wymodelowanie grzbietów dłoni
 • wymodelowanie twarzy, policzków, skroni

Możliwości jak widać jest wiele, więc nie należy stronić od dokładnego wywiadu lekarza, u którego chce się wykonać taki zabieg. Lipofilling stał się wszechstronnym zabiegiem, który jest bardzo często stosowany wśród ludzi na całym świecie.

Lipofilling – jak wygląda zabieg?

Na wstępie warto zaznaczyć, że niezbędny będzie dokładny wywiad z lekarzem, ponieważ na jego podstawie będzie on mógł wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Jeśli wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane, przychodzi dzień wykonania zabiegu. Jest on bezbolesny, więc nie ma powodów do obaw. Całość trwa zazwyczaj od 30 do 90 minut.

„Przebieg zabiegu składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich jest pobranie materiału metodą liposukcji (odsysania tłuszczu) w ilości około 20-30 ml. Materiał pobierany jest z miejsc, gdzie jest go zbyt wiele, czyli np. fałd brzuszny lub uda. Następnie pobrany materiał zostanie przygotowany poprzez wirowanie. Pozwoli to na odprowadzenie zbędnych płynów oraz martwych komórek. Ostatnim etapem zabiegu jest wypełnienie wybranej partii ciała” – dodaje lekarz medycyny estetycznej i dermatolog Dr n. med. Katarzyna Osipowicz.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Jak każdy inny zabieg, lipofilling posiada własne przeciwwskazania do jego wykonania. Konsultacja i dokładny wywiad z lekarzem pozwolą na dokładne poznanie przeciwwskazań. Najważniejszymi przeciwwskazaniami do wykonania lipofillingu są m.in.:

 • choroby autoimmunologiczne
 • problemy z wątrobą i nerkami
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • przewlekłe infekcje
 • nadwrażliwość na niektóre leki
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby nowotworowe
 • schorzenia serca
 • zbyt niska waga ciała

Nie należy ukrywać przed personelem istotnych informacji np. dotyczących przyjmowania stałych leków bądź chorób. Jest to niezwykle ważne, aby zabieg przebiegł pomyślnie. Zdrowie należy stawiać ponad swoje zachcianki i pragnienia. Reszta równie ważnych informacji zostanie udzielona pacjentowi przez lekarza. Trzeba pamiętać, że dużo zależy od partii ciała, na której chcemy wykonać zabieg.

Kiedy i jakich efektów możemy się spodziewać?

W przypadku lipofillingu, efekty zabiegu widoczne są tuż po jego wykonaniu. W ciągu pierwszych dni po zabiegu, pacjent może spodziewać się opuchlizny oraz zasinienia skóry, co jest naturalnym objawem lipofillingu. Po upływie 8-10 dni, pacjent będzie mógł cieszyć się pełnymi i spektakularnymi efektami. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że zabieg jest bezpieczny i naturalnie wykonany, a jego efekty utrzymują się przez wiele lat.

Gdzie wykonać zabieg lipofillingu?

Zanim ktokolwiek zdecyduje się na wykonanie zabiegu, powinien dokładnie prześledzić internet w celu poszukiwania odpowiedniej kliniki. Nie należy stronić również od opinii osób trzecich, które możliwe, że wykonywały taki zabieg. Przede wszystkim ważny jest profesjonalizm oraz dobro pacjenta, o co bez wątpienia dba Klinika OT.CO w Warszawie. Klinika cieszy się popularnością oraz zadowoleniem klientów, którzy chętnie wracają. Dla personelu Kliniki OT.CO liczy się profesjonalizm oraz dokładność, co ucieszy niejednego pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.