Trójka osób po treningu je lody białkowe
Zdrowa żywność

Lody białkowe – idealny deser po treningu?

Słodycze to duża słabość wielu ludzi. Są smaczne i często poprzez dodanie porcji endorfin poprawiają humor. Niestety, są również mocno kaloryczne, przez co dla osób trenujących i walczących ze zbędnymi kilogramami całkowicie zakazane.

Na szczęście jest doskonała alternatywa dla tradycyjnych, pełnych cukru i pustych kalorii słodyczy. To lody wysokobiałkowe, które nie tylko smakują, ale również pozytywnie oddziałują na organizm.

Alternatywa dla słodyczy

Słodycze jak wiadomo, powodują dobry nastrój, ale nie tylko. Przyczyniają się również do zwiększenia masy ciała, szczególnie jeżeli ich spożycie jest nadmiernie wysokie. Latem najlepszą alternatywą dla słodkich przekąsek mogą być lody proteinowe, które są smaczne i dają ochłodę w upalne dni. Co ważne, takie przysmaki nie odkładają się w postaci oponki na brzuchu!

Dlaczego warto sięgać po lody proteinowe?

Białkowe odpowiedniki lodów to nie tylko możliwość zjedzenia smacznej przekąski bez wyrzutów sumienia. To również możliwość dostarczenia organizmowi cennych dla zdrowia składników.

Lody proteinowe zawierają mnóstwo białka, które co najważniejsze, jest bardzo dobrze przyswajane przez organizm. To porządny zastrzyk energii i możliwość lepszego i bardziej efektywnego treningu.

W lodach proteinowych nie ma ani grama cukru czy jakiejkolwiek innej szkodliwej dla zdrowia substancji. Takie słodycze nie zawierają białek roślinnych, które są mniej wartościowe i nie dostarczają aż tyle energii, co pozostałe rodzaje. Lody wysokobiałkowe  to przysmaki bazujące na naturalnych składnikach, pozbawione nie tylko cukru, ale również soli, barwników czy powszechnie niestety stosowanych środków konserwujących.

Odpowiedni skład i idealnie dobrane względem siebie składniki sprawiają, że proteinowe lody nie tylko nie powodują przybierania na wadzę, ale również nie oddziałują negatywnie na zdrowie i kondycję fizyczną. Jest wręcz przeciwnie – są dobrym źródłem energii przy intensywnym wysiłku fizycznym.

Gdzie znaleźć najlepsze lody białkowe?

Lody białkowe można co prawda zrobić samodzielnie, jednak nie każdy ma na to czas. Skąd zatem wziąć najlepsze lody pełne cennego dla organizmu białka? Najlepsze przysmaki oferują Lody Petra. Są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim niskokaloryczne i pełne cennego dla ciała i zdrowia białka. To właśnie dzięki nim  intensywnie trenując i będąc na diecie, nie trzeba rezygnować z ulubionych przysmaków. Ze względu na dużą zawartość białka to bardzo dobra przekąska po intensywnym treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.