Łóżeczka dziecięce z pościelą i materacem stoi w pokoju
Dom i ogród

Łóżeczka dziecięce z pościelą i materacem – czym kierować się podczas zakupu?

Artykuł partnera.

Łóżeczko to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju dziecięcego. Dlatego podczas zakupu mebla do spania dla pociechy należy zachować ostrożność i dobrze przemyśleć wybór. W końcu to inwestycja na lata. Aby ułatwić podjęcie decyzji, przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci wybrać najlepsze łóżeczko dziecięce z pościelą i materacem.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru łóżeczka dziecięcego z pościelą i materacem?

Przy wyborze łóżeczka dziecięcego z pościelą i materacem musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Oto najważniejsze aspekty, którymi warto kierować się podczas zakupu mebla dla swojej pociechy.

1. Rozmiar

Łóżeczko dziecięce musi być dopasowane do potrzeb malucha i wielkości pomieszczenia, w którym mebel będzie się znajdować.

2. Materiały

Istotnym elementem jest tworzywo, z jakiego zostało wykonane łóżeczko. W drewnianych meblach nie powinno być ostrych krawędzi i wystających elementów, które mogą stanowić zagrożenia dla dziecka. Pościel musi być uszyta z przyjaznych materiałów, które nie podrażniają i nie wywołują alergii. Z kolei materac powinien być wypełniony pianką poliuretanową, wkładem lateksowym lub płytą kokosową, które zapewniają odpowiednią twardość i elastyczność.

3. Rozmieszczenie szczebelków

Podczas zakupu zwróć uwagę na rozstawienie szczebelków. Te elementy nie mogą być rozmieszczone szeroko, gdyż maluch może tam przez przypadek włożyć głowę.

4. Regulowana wysokość materaca

Wybór łóżeczka z regulowaną wysokością materaca sprawi, że nie musisz inwestować w kolejny meble, kiedy pociecha wyrośnie z dotychczasowego. Kiedy dziecko podrośnie wystarczy obniżyć podłoże.

5. Certyfikaty

Łóżeczko z pościelą i materacem musi posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo oraz jakość.

Jakie łóżeczka dziecięce z pościelą i materacem wybrać?

Łóżeczka dziecięce z pościelą i materacem muszą przede wszystkim zapewniać komfort oraz bezpieczeństwo. Dobrym rozwiązaniem jest wybór mebli, które będą rosły razem z pociechą i miały możliwość wyjmowania szczebelków czy regulowania wysokości. Szeroki wybór takich właśnie produktów znajdziesz w sklepie internetowym https://www.senmalucha.pl/pl/c/lozeczko-materac-posciel/141. Wszystkie modele są wykonane zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami, trendami i malowane atestowanymi lakierami. Co więcej, posiadają przyjemne dla oka kolory, a dołączone do zestawu elementy gwarantują zdrowy i spokojny sen każdego malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.