Starszy mężczyzna używa pieluchomajtek
Preparaty

Majtki chłonne czy pieluchomajtki – co wybrać?

Osoby zmagające się z problemem nietrzymania moczu mają do wyboru wiele pomocnych akcesoriów: majtki chłonne, pieluchomajtki i pampersy dla dorosłych. Istotne jest to, aby wyrób chłonny został dobrany do indywidualnych potrzeb użytkownika, stopnia nietrzymania moczu. Każde z tych rozwiązań ma zarówno zalety, jak i wady, które należy brać pod uwagę podczas zakupu. Poszczególne modele różnią się przede wszystkim poziomem chłonności, wyglądem i sposobem zakładania.

Co będzie lepsze: majtki chłonne czy pieluchomajtki dla dorosłych?

Inkontynencja jest dość wstydliwym problemem. Osoby borykające się z tą przypadłością najczęściej sięgają po majtki chłonne i pieluchomajtki. Przy wyborze wyrobów chłonnych należy zwracać uwagę na sposób ich zakładania. Majtki chłonne są najczęściej traktowane jako bielizna, zakłada się je i ściąga jak klasyczne majtki. Stanowi to duże ułatwienie i zapewnia wygodę. Nie ma problemu z szybkim zdjęciem majtek, jeśli pojawi się nagła potrzeba skorzystania z toalety. Co więcej, do ich założenia nie jest nawet potrzebna pomoc opiekuna, dzięki czemu pacjent może czuć się bardziej niezależny, co wpływa korzystnie na poczucie jego pewności siebie. Majtki chłonne będą świetną opcją w przypadku osób mobilnych. Z kolei pieluchomajtki przypominają pampersy, ale w wersji dla dorosłych. Są wyposażone w rzepy lub pas biodrowy, co umożliwia dopasowanie ich do sylwetki. Z takiego rozwiązania korzystają przede wszystkim osoby o ograniczonej ruchomości, przebywające w pozycji leżącej, unieruchomione, potrzebujące pomocy opiekuna. Zakładanie i zdejmowanie pieluchomajtek jest bardziej skomplikowane.

Jaki wybrać wyrób chłonny?

Dla osób aktywnych, którym zależy na dyskrecji, stworzono majtki chłonne. Są one wykonane z materiałów cieńszych od pieluchomajtek, przez co nie odznaczają się pod ubraniem. Zapewniają większą swobodę ruchów i komfort użytkowania. Zaletą majtek chłonnych jest też to, że nie szeleszczą. Z kolei pieluchomajtki są grubsze, bardziej widoczne, zapina się je na przylepcorzepy. Oba rodzaje wyrobów chłonnych są wyposażone w elastyczne elementy, co pomaga dopasować je do sylwetki, ponadto pracują one razem z ciałem. Najważniejsze jest to, aby dobrać odpowiedni rodzaj majtek lub pieluchomajtek, co przełoży się na wygodę i uchroni przed przeciekami. W przypadku osób zmagających się z bardziej zaawansowanym stopniem nietrzymania moczu majtki chłonne mogą być niewystarczające, zdecydowanie lepiej nadają się pieluchomajtki. Są one w stanie wchłonąć więcej ilości moczu niż majtki chłonne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.