Białe rolki papieru toaletowego leżą na stole
Dom i ogród

Makulaturowy czy celulozowy – czym kierować się przy wyborze papieru toaletowego?

Artykuł partnera.

W związku z tym, że papier toaletowy to produkt, którego używamy wielokrotnie w ciągu dnia, staramy się wybrać taki, który nie będzie drogi i z którego wygodnie będzie nam się korzystało. Zastanówmy się jednak, jak wielu z nas przy zakupie papieru toaletowego i innych artykułów higienicznych zwraca uwagę na środowisko. A może warto zacząć to robić, by mogło służyć wielu pokoleniom?

Ekologia to dobry ruch

Na pewno nikt nie liczy zużywanych rolek papieru toaletowego. Codziennie wykorzystujemy go tyle, że ciężko byłoby zliczyć, ile odpadów produkujemy w ciągu miesiąca czy roku. A przecież fakt, że wrzucamy go do toalety, nie sprawia, że magicznie znika w rurach i nie ma żadnego wpływu na środowisko, w którym żyjemy. Wybierając papier toaletowy, nie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie swoją wygodą i oszczędnością. Zwróćmy uwagę, z czego wykonane są rolki i jakie praktyki stosuje firma je produkująca. Dobrym wyborem będzie na pewno papier toaletowy Velvet. Firma słynie ze stosowania ekologicznych rozwiązań zmniejszających ilość śmieci. Przykładem może być zastosowanie eko opakowań lub produkcja biodegradowalnych artykułów higienicznych, które na półkach pojawiają się coraz częściej.

Wielkość rolki ma znaczenie!

Poza wyborem odpowiedniego rodzaju papieru toaletowego warto również zwrócić uwagę na wielkość rolki. Im większa rolka, tym dłużej będziemy z niej korzystać, co przełoży się na zmniejszenie produkcji odpadów oraz na oszczędność pieniędzy. W asortymencie marki Velvet bez problemu znajdziemy tzw. najdłuższy papier toaletowy, który nawet przy częstym użytkowaniu wystarczy na długi okres. Cztery megarolki papieru odpowiadają aż dwunastu rolkom produktu o klasycznej długości. W ten sposób możemy nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale i miejsce w łazience. W dodatku dużo rzadziej będziemy musieli robić zakupy, więc będzie to dla nas także wygodne rozwiązanie.

Postaw na jakość

Wiele osób sięga po pierwszy lepszy papier toaletowy, który aktualnie jest w promocji. Mało kto zwraca uwagę na jakość danego produktu, która przecież przekłada się bezpośrednio na zużycie. Na pewno będziemy zmuszeni zużyć znacznie więcej papieru, który jest cienki i łatwo się rwie. Tutaj nie wystarczy zaledwie kilka listków. Przy tak niskiej jakości może się okazać, że na jedną wizytę w toalecie zużyjemy pół rolki, z czym później będzie musiała poradzić sobie nasza planeta. Stawiając na papier lepszej jakości, nie będziemy mieć tego problemu. To ekologia połączona z ekonomicznym podejściem, więc na tym zakupie skorzystamy my oraz środowisko. W tym wypadku nawet mały krok, polegający na zakupie wydajnego papieru, ma olbrzymie znaczenie!

Zalety papieru nawilżanego

Bardzo ciekawym produktem, który króluje w asortymencie firmy Velvet, jest papier toaletowy nawilżany. Jest on niesamowicie przydatny w trakcie podróży, ponieważ dzięki niemu będziemy czuć się cały czas niesamowicie świeżo. Dodatkowo zajmuje niewiele miejsca, więc możemy zabrać go ze sobą nawet wtedy, gdy wielkość naszego bagażu jest ograniczona – na przykład w samolocie. W związku z tym, że jest delikatny, świetnie sprawdzi się w pielęgnacji okolic intymnych nawet u alergików lub dzieci. To niesamowicie wydajny produkt, który pozostawia na skórze przyjemną świeżość, na której zależy nam w wielu sytuacjach. Z pewnością zużyjemy go znacznie mniej niż klasycznego papieru. Może okazać się, że wystarczy jedynie jeden listek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.