Kobieta na zabiegu medycyny estetycznej
Uroda

Medycyna estetyczna – co to i na czym polega?

Prawie każdy człowiek w średnim wieku zauważa na swoim ciele upływ lat, przez co gaśnie pewność siebie i radość życia. Niektórzy rozpaczliwie szukają sposobu, żeby zatrzymać młodość. Czy medycyna estetyczna okaże się lekarstwem na całe zło?

Medycyna estetyczne – co to takiego?

Medycyna estetyczna stanowi jeden z działów medycyny, który z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego. Medycy, dysponując najnowszymi zdobyczami techniki, są w stanie usunąć wszelkie niedoskonałości z niemal każdego skrawka ciała pacjenta. Ten dział estetologii medycznej, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się głównie badaniem, pielęgnowaniem, a następnie przywracaniem atrakcyjności fizycznej. Na efekty nie trzeba długo czekać. Przeważnie po krótkiej serii zabiegów, następuje wyraźna poprawa kondycji skóry lub innych części ciała, które nie bardzo podobały się ich „właścicielom”.

Medycyna estetyczna – znane i popularne zabiegi

To coraz bardziej popularna i stosunkowo młoda gałąź medycyny ma do zaoferowania sporą ilość zabiegów, które przywracają pacjentom młody wygląd, ale nie tylko. Często jest to nadziaja i coraz większa chęć do życia. Do popularnych i często wykonywanych można zaliczyć między innymi:

  • Mezoterapia igłowa – zabieg ten to nic innego jak wstrzyknięcie płytko pod skórę odpowiedniego lekarstwa, którego celem jest dostarczenie potrzebnych substancji leczniczych i właściwe nawilżenie skóry.
  • Radiofrekwencja mikroigłowa – jest to rodzaj drobnych mikro nakłuć, którego zadaniem jest odpowiednia stymulacja skóry za pomocą fal radiowych. Kilka serii tego popularnego zabiegu przyczynia się do osiągnięcia zaskakujących efektów w postaci redukcji rozstępów, trądziku czy zbyt dużego napięcia skóry.
  • Peeling chemiczny – jest to popularny zabieg, którego celem jest poprawa stanu uszkodzonej skóry. Biorąc pod uwagę jej stopień zniszczenia, lekarz dobiera odpowiednią kurację polegającą na różnym stopniu penetracji głębokości powierzchni skóry (powierzchniowy, średni czy głęboki). Efekt zabiegu to likwidacja przebarwień i drobnych zmarszczek. Do minusów zaliczyć możemy bardzo długi okres rekonwalescencji połączony z licznymi ograniczeniami w życiu pacjenta (zakaz uprawiania sportu czy nakładania makijażu).
  • Botoks – ten najbardziej popularny zabieg medycyny estetycznej w znacznym stopniu przyczynia się do redukcji zmarszczek mimicznych. Jego rezultaty widać już po kilku dniach a utrzymują się one nawet kilka miesięcy.
  • Wolumetria twarzy – celem tego zabiegu jest przywrócenie twarzy miękkiego w dotyku i młodzieńczego wyglądu. Używa się w tym celu kwasu hialuronowego, który aplikowany jest pod skórę przy pomocy specjalnej kaniuli.
  • Lipoliza iniekcyjna – zabieg stosowany najczęściej na niewielkiej powierzchni ciała. Polega na wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową niewielkiej ilości leku, doprowadzając tym samym do jej rozpadu.

Liposukcja – skuteczny sposób na pozbycie się tłuszczu

Pacjenci, których problemem jest nadmiar tkanki tłuszczowej, bardzo często poddają się temu zabiegowi. Liposukcja w medycynie estetycznej przybiera wiele form:

  • Ssąca – której celem jest rozbicie, a następnie wyssanie, przy pomocy specjalnych urządzań, nadmiaru tłuszczu,
  • Kwitacyjna – to nic innego jak w pełni nieinwazyjny masaż ciała za pomocą ultradźwięków, którego celem jest właściwa stymulacja procesów metabolicznych,
  • Ultradźwiękowa – przyczynia się ona do zniszczenia, przy pomocy fal ultradźwiękowych, ścian komórek tłuszczowych.

Pomimo tego, że współczesna medycyna estetyczna daje ogromne możliwości naprawy wszelkich defektów, do zabiegów należy podchodzić z rezerwą, mając na uwadze nie tylko korzyści, ale również potencjalne skutki uboczne takich działań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.