Miseeczka kokosowa w kórej jest zdrowe sniadanie lezy na stole
Dom i ogród

Miseczki kokosowe — nowy eko trend

Miseczka kokosowa to efektowny, naturalny, przyjazny dla środowiska dodatek do kuchni. Jak powstają miseczki kokosowe? Jakie są ich zalety?

Miski kokosowe — co to jest?

Miseczki kokosowe, jak sama nazwa wskazuje, są wytwarzane z kokosa. To pochodzący z Azji owoc rosnący na palmie kokosowej. Posiada on cienką skórę, koirę (brązowe włókna) i zdrewniały endokrap tworzący pestkę, czyli orzech kokosowy. We wnętrzu kokosa znajduje się bielma oraz woda kokosowa. Drewno kokosowe jest niezwykle wytrzymałe, odporne na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych i łatwe w suszeniu. Palma koksowa ma drewno powietrzno — suche o wilgotności na poziomie 15%. Jest ono wykorzystywane do produkcji biżuterii, mebli czy zastawy stołowej. W ostatnim czasie, z kokosa zaczęto tworzyć również miski kokosowe. Miski kokosowe — co to jest? To produkty powstające z łupin orzechów kokosowych, które do tej pory były traktowane wyłącznie jako odpady. Miski kokosowe — co to takiego? Są one wyrobami w pełni naturalnymi i przyjaznymi dla środowiska. Kupując je, wspiera się proces powtórnego wykorzystywania łupin, przyczyniając się jednocześnie do poprawy warunków życia lokalnych rzemieślników. W jaki sposób powstają tego typu miseczki? Pierwszy krok to zbiór kokosów i przetransportowanie ich do sortowni. Tam wyciąga się z nich miąższ oraz wodę. Na kolejnym etapie łupiny sortuje się według koloru, rozmiaru oraz grubości i zeskrobuje wnętrze, pozbywając się w ten sposób resztek miąższu. Następnie miseczki są mocno szlifowane od wewnątrz i na zewnątrz, aż do momentu, gdy ich powierzchnia stanie się całkowicie gładka. Ostatni krok to wypolerowanie ich przy pomocy oleju kokosowego, który ma na celu nadać im połysku.

Miski z kokosowa — dlaczego warto?

Miski z kokosa — jakie są ich główne zalety? Te kuchenne drobiazgi docenią w szczególności miłośnicy naturalnych, ekologicznych produktów. Miska z kokosa nie jest poddawana obróbce chemicznej i nie zawiera jakichkolwiek szkodliwych substancji. To produkt wielokrotnego użytku, który jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Do tego celu w zupełności wystarczy woda z dodatkiem mydła. Po umyciu, miseczkę przecieramy do sucha ściereczką. Miska z kokosa DIY może być używana na rozmaite sposoby. Jednym z najgorętszych trendów ostatnich kilku sezonów jest serwowanie w nich zdrowych przysmaków, takich jak na przykład smoothie bowl, zupy, orzeszki czy owoce. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby taką miseczkę wykorzystywać do przechowywania różnego rodzaju drobiazgów typu klucze lub biżuteria. Aby mieć pewność, że posłuży ona przez długi czas, należy pamiętać o tym, aby nie przechowywać jej w lodówce i nie używać w kuchence mikrofalowej lub piekarniku. Gdzie najlepiej kupić produkt, jakim jest miska z kokosa? Niejeden sklep internetowy ma ją w swojej ofercie. Chcą spersonalizować taką miseczkę, można się zdecydować na wygrawerowanie na niej dowolnego napisu, na przykład nazwy firmy czy imienia właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.