Kobieta wybiera okulary przez pogorszenie wzroku
Choroby

Mój wzrok się pogarsza – jakie podjąć kroki?

Zauważyć u siebie problemy ze wzrokiem nie jest trudno. Gdy dotychczas widziało się bardzo dobrze, rozmazujący się obraz daje szybki sygnał alarmowy, że coś jest nie tak, i każe się zastanowić nad postępowaniem. Na skutek czynników genetycznych i środowiskowych wzrok może zacząć się pogarszać u osób w różnym wieku. Ważne, by odpowiednio zareagować. Jakie kroki podjąć?

Co zrobić, gdy zauważysz pogorszenie wzroku?

Przede wszystkim należy w takiej sytuacji udać się do okulisty, który przeprowadzi gruntowne badania i wyda konkretną, precyzyjną diagnozę – krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, lub znajdzie przyczynę chorobową trudności z widzeniem. Wizyta u okulisty jest przydatna, aby upewnić się, czy problemy ze wzrokiem nie wynikają z chorób okulistycznych, ale nie jest niezbędna. Profesjonalne salony optyczne przeprowadzają u siebie badania wzroku, by móc dobrać jak najdokładniejszą moc szkieł lub soczewek. To kolejny krok, jaki należy wykonać przy kłopotach z rozmazującym się obrazem – wzrok taki wymaga korekcji już na wczesnym etapie, aby nie ulegał pogorszeniu.

Okulary Gliwice – Twoja nowa biżuteria

Obecnie okulary traktuje się bardziej jako element biżuterii, stawiając na modne kształty i kolory oprawek. Tym samym, wada wzroku nie powinna być powodem do załamywania się, bo dzięki okularom twarz może zyskać na wyrazistości! Wybierając markowe oprawki, na przykład Karl Lagerfeld czy Calvin Klein możesz zadać szyku, a jednocześnie lepiej widzieć i chronić swój wzrok przed pogorszeniem jego stanu. Obecnie jednym z najgorętszych trendów są duże, grube i wyraziste oprawki z tworzyw sztucznych, o fantazyjnych kształtach. Wciąż jednak dużym zainteresowaniem cieszą się dyskretne, metalowe oprawki w kolorze złotym lub srebrnym, które subtelnie podkreślają owal twarzy, ale nie wyostrzają jej konturów.

Soczewki dwutygodniowe toryczne – dla astygmatyków i nie tylko

A co, jeśli noszenie okularów Cię nie przekonuje, nawet mimo szerokiej dostępności pięknych i modnych oprawek? Rozwiązaniem mogą być szkła kontaktowe. Wpływają one na lepszą jakość widzenia, a przy okazji nie zajmują miejsca na nosie. Soczewki dwutygodniowe toryczne przeznaczone są dla osób cierpiących na astygmatyzm. Pozwalają korygować wzrok, a przy tym chronią go przed niekorzystnym wpływem promieniowania UV, czy światła niebieskiego płynącego z ekranów urządzeń multimedialnych. Niektóre modele soczewek torycznych dwutygodniowych mogą być noszone także w trybie dziennym i nocnym – jednak wtedy nosi się je krócej o połowę, przez 6 dni i 7 nocy. Całodobowe noszenie soczewek może być wygodne dla wielu osób, ale zanim podejmie się o tym decyzję, należy skonsultować się ze swoim okulistą lub optykiem.

Wizyta u okulisty, a potem u optyka, by dobrać najlepszy dla siebie sposób korekcji wzroku, to absolutna konieczność, gdy chce się wyglądać modnie, a przy tym dobrze widzieć i chronić swoje oczy przed pogłębianiem się wady. Trzeba podjąć ten krok jak najszybciej – w tym przypadku wczesna profilaktyka to absolutna konieczność, aby jak najdłużej cieszyć się względnie dobrym wzrokiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.