Artykuł partnera.
Poprawa wydajności energetycznej nieruchomości to inwestycja, na którą można jednak pozyskać dofinansowanie i to na całkiem atrakcyjnych warunkach. Finansowaniem zajmuje się przede wszystkim Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Moje ciepło to jeden z najpopularniejszych w kraju programów dofinansowania na pompy ciepła, czyli urządzenia czerpiące energię z natury i przetwarzające dla dobra lokalu mieszkalnego lub komercyjnego. W jaki sposób podejść do finansowania pomp ciepła? Czy to bezpieczny proces dla inwestora indywidualnego? Na jakie formalności musisz się przygotować? Poniżej znajdziesz kilka niezbędnych wskazówek do podjęcia decyzji.
O co chodzi w programie moje ciepło i czy dofinansowanie na pompy ciepła się opłaca?
Dofinansowanie na pompy ciepła organizowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej obejmuje nie tylko zakup urządzenia, w tym przypadku pompy ciepła ale również pełną instalację. Moje ciepło wiąże się z budynkami energooszczędnymi, spełniającymi konkretne warunki techniczne ustalone około 2021 roku. Można powiedzieć, że powiązanie pomp ciepła z energooszczędnym budownictwem to jeden z najważniejszych celów dofinansowania. Formalności wypełnia właściciel lub współwłaściciel nieruchomości na zasadach, kto pierwszy ten lepszy. Pamiętaj, że budżet na dofinansowanie jest ograniczony, najczęściej w granicach 600 mln złotych. Więcej możesz na ten temat przeczytać w publikacji https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/moje-cieplo-dofinansowanie-pompy-ciepla-w-nowych-budynkach/. Wnioski składa się online, więc to bardzo wygodny format dla wszystkich inwestorów indywidualnych.
Dlaczego dofinansowanie na pompy ciepła warto rozpatrzyć w budownictwie energooszczędnym?
Kryzys energetyczny zbliża się wielkimi krokami, a pompa ciepła połączona z panelami słonecznymi to aktualnie jeden z najlepszych modeli uzyskania niezależności energetycznej w obiektach mieszkalnych lub komercyjnych. Sprawdź koniecznie warunki dofinansowania.