Wózek inwalidzki
Choroby

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wypożyczalni sprzętu medycznego

Wypożyczalnia sprzętu medycznego oferuje wynajem specjalistycznych urządzeń wspomagających rehabilitację osób, które walczą o poprawę lub powrót do sprawności po wypadku czy chorobie. To doskonała alternatywa dla zakupu kosztownych akcesoriów.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego – jak działa?

Firmy zajmujące się wypożyczaniem oprzyrządowania medycznego znajdują się obecnie w niemal każdym większym polskim mieście. Ich działalność polega na udostępnieniu klientom profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego na określony czas – może to być tydzień, miesiąc czy dłużej, zależnie od potrzeb pacjenta. Transakcja odbywa się zgodnie z ustalonym cennikiem, zwykle z comiesięcznym terminem płatności.

Oferta wynajmu jest bardzo szeroka. Do dyspozycji pozostają kule ortopedyczne, balkoniki, wózki inwalidzkie czy łóżka rehabilitacyjne. Wypożyczyć można także zaawansowane urządzenia medyczne, takie jak np. koncentratory tlenu. Asortyment przeznaczony jest zatem zarówno dla osób dysfunkcyjnych jedynie czasowo, np. po złamaniu kończyny, jak i dla tych, którzy potrzebują długofalowego wsparcia w terapii chorób przewlekłych czy niesprawności związanej z zaawansowanym wiekiem.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego często zapewnia także transport urządzeń, jego montaż w domu pacjenta, a także instruktaż użytkowania. Wiele firm umożliwia dokonanie zamówienia drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej, na której można zapoznać się z informacjami dotyczącymi specyfikacji akcesoriów.

Sprzęt medyczny

Czy warto korzystać z wypożyczalni sprzętu medycznego?

Usługi tego typu cieszą się coraz większą popularnością – i nic dziwnego – sprzęt rehabilitacyjny jest zazwyczaj kosztowny i nie każdy może pozwolić sobie na jego zakup. Wypożyczenie urządzeń i artykułów rehabilitacyjnych w systemie okresowych, stosunkowo niewielkich opłat, to dla wielu pacjentów jedyna szansa na skorzystanie z fachowego wsparcia w procesie leczenia i rekonwalescencji.

Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest pewność pracy z atestowanym, w pełni sprawnym sprzętem dostosowanym do indywidualnych wymogów wypożyczającego. Odkupowanie tanich urządzeń od byłych użytkowników ogłaszających się w sieci zawsze wiąże się z ryzykiem nabycia akcesoriów wysłużonych lub uszkodzonych. Wypożyczalnie sprzętu medycznego skrupulatnie kontrolują jakość własnego asortymentu, dbając o bezpieczeństwo jego użytkowania pod względem technicznym i higienicznym.

Jaki sprzęt medyczny można wypożyczyć?

Do użytku wielorazowego nadaje się szereg urządzeń. O ile wkładki ortopedyczne czy osobiste wyroby higieniczne lepiej zakupić w stanie nieużywanym, o tyle kule czy balkoniki z powodzeniem mogą służyć wielu pacjentom. Poza podstawowym oprzyrządowaniem rehabilitacyjnym wypożyczyć można m.in.:

    • podnośniki ułatwiające przenoszenia pacjenta leżącego,
    • schodołazy likwidujące bariery architektoniczne w postaci schodów uniemożliwiających poruszanie się na wózku,
    • szyny CPM niezbędne w leczeniu ciągłym ruchem biernym uszkodzonych stawów kończyn,
    • koncentratory tlenu potrzebne w tlenoterapii chorób układu oddechowego,
  • wózki inwalidzkie – ręczne i elektryczne.

Wypożyczenie sprzętu medycznego (polecamy sklep www.brandvital.eu)  to doskonałe rozwiązanie pozwalające na efektywną pracę nad własnym zdrowiem w domowym zaciszu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.