Mężczyzna w łazience przed lustrem korzysta z maszynki do golenia
Uroda

Na co zwrócić uwage wybierając maszynkę do golenia?

Artykuł partnera.

Elektryczna maszynka do golenia to bez wątpienia jedno z najwygodniejszych urządzeń, które znajdują się w naszej łazience. Dzięki niemu bez trudu i w niezwykle krótkim czasie zapewnimy sobie gładkie i miłe w dotyku ciało. Jednak wybór tych sprzętów jest tak szeroki, że z pewnością ciężko będzie zdecydować się tę jedną, idealną maszynkę. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę przed jej zakupem? Sprawdźmy to.

Rodzaj maszynki – najważniejsze pytanie

Wysokiej jakości maszynki do golenia możemy podzielić na dwie podstawowe kategorie: maszynki foliowe oraz maszynki rotacyjne. Pierwszy wariant to urządzenia, które wyposażone są w mechanizm tnący bazujący na cienkich foliach, wykonanych z metalu. Zapewniają precyzyjne ścinanie włosów do oczekiwanej długości. Są to maszynki idealne, jeśli zależy nam na delikatnym goleniu. Foliowa maszynka do strzyżenia włosów będzie zatem strzałem w dziesiątkę, jeśli nasza skóra głowy charakteryzuje się sporą wrażliwością. Na drugim biegunie mamy maszynki rotacyjne. Ich charakterystyczna budowa zapewnia bardzo skuteczne golenie twarzy do zera. Oznacza to, że bez najmniejszych problemów, przy użyciu takiej pierścieniowej maszynki zetniemy włoski u samej nasady bez względu na to, w jaką stronę rosną.

Sposób zasilania maszynki do golenia

Maszynki do golenia występują w dwóch wariantach zasilania. Sieciowe są wydajniejsze i dają nam pewność, że zawsze skończymy proces golenia bez niespodzianek takich, jak wyczerpany akumulator. Jednak jak dobrze wiemy, są one nieporęczne pod jednym, podstawowym względem – cały czas musimy przebywać w bezpośrednim sąsiedztwie gniazdka. Takie maszynki nie mogą być również stosowane na mokro, co w przypadku nowoczesnych urządzeń, takich jak maszynki Philips jest bardzo wygodną alternatywą.

Jeśli zależy nam przede wszystkim na komforcie i wygodzie, warto postawić na maszynkę akumulatorową, która wprawdzie wymaga nieco więcej czasu, jeśli chodzi o precyzyjne golenie, ale często umożliwia właśnie higienę pod prysznicem. Jeśli akumulatorowa maszynka to coś, co pasują najbardziej do stylu naszego golenia, upewnijmy się, że jest ona wyposażona w dostatecznie pojemny akumulator i wyświetlacz z informacją o poziomie naładowania baterii. To z pewnością ułatwi zarządzanie sprzętem i doładowanie go, zanim przystąpimy do pielęgnacji ciała lub twarzy.

Nowoczesne funkcje maszynek do golenia

Producenci muszą walczyć o klientów, dlatego w swoich maszynkach często stosują dodatkowe, innowacyjne funkcjonalności, które ułatwiają, przyspieszają golenie, i zapewniają znacznie większy komfort. Nie są to może kwestie obowiązkowe, ale dobrze mieć świadomość, że nasza maszynka oferuje program do golenia błyskawicznego. W wielu urządzeniach mamy także możliwość kontroli szerokości głowicy maszynki, co ułatwi nam precyzyjne golenie miejsc najbardziej niedostępnych.

Jak wcześniej wspomnieliśmy, nowoczesna maszynka powinna być również wyposażona w ekran informujący o stanie baterii. Najnowsze modele za pomocą ekranu pozwolą też zarządzać różnymi funkcjami urządzenia, co zagwarantuje nam maksymalną satysfakcję z każdej pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.