Kobieta na zabiegu mikrodermobrazji
Uroda

Na czym polega mikrodermabrazja i jakie efekty daje?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem polegającym na mechanicznym złuszczaniu rogowej warstwy naskórka. Pozwala na uzyskanie efektu wygładzonej i pozbawionej blizn skóry. Rozjaśnieniu ulegają dodatkowo przebarwienia, a zaskórniki stają się mocno zredukowane. Nic więc dziwnego w tym, że zabieg ten cieszy się coraz większą popularnością na rynku.

Mikrodermabrazja – krótka charakterystyka

Mikrodermabrazja polega na złuszczaniu martwych i rogowaciejących komórek naskórka. Ta zewnętrzna warstwa skóry regularnie się złuszcza. Dla ładnego wyglądu skóry duże znaczenie ma systematyczne złuszczanie naskórka. Wówczas ochronna warstwa hydrolipidowa skóry nie jest nadmiernie zrogowaciała. Nie ulega także naruszeniu. Mikrodermabrazja nie jest zabiegiem zbyt inwazyjnym. W efekcie jego wykonywania skóra staje się pełna blasku i odżywiona. Redukowane są takie defekty skórne jak blizny potrądzikowe, przebarwienia czy niewielkie zmarszczki. Skóra szybciej się regeneruje i wolniej się starzeje.

Kiedy warto wykonać zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja pozwala na znaczną poprawę wyglądu skóry. Jest to zabieg zdecydowanie bezpieczniejszy niż peelingi chemiczne i laserowe. Kiedy warto go wykonać? Wskazaniami do jego przeprowadzenia są blizny potrądzikowe, rozszerzone pory, przebarwienia na skórze, zmarszczki, trądzik grudkowo-krostkowy i zaskórniki. Dodatkowo mikrodermabrazja poprzedzać może inne zabiegi medycyny estetycznej. Złuszczanie martwego naskórka przyczynia się bowiem do znacznie głębszej penetracji związków aktywnych.

Zabieg ten wykonać można w celu zredukowania różnych niedoskonałości skóry. Sprawdza się także profilaktycznie, gdyż pozwala na zapobiegnięcie rogowacenia skóry. Dzięki temu skóra dłużej prezentować się może zdrowo i młodo. Rośnie też efektywność działania różnych kosmetyków, które są na nią aplikowane.

Mikrodermabrazja – co robić przed i po zabiegu?

Oczywiście, aby zabieg był bezpieczny i skuteczny, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Przed wykonaniem mikrodermabrazji warto skonsultować się ze specjalistą w celu dokonania oceny stan skóry i wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do jej przeprowadzenia. Niewskazane jest zawsze opalanie skóry i wykonywanie peelingów kilka dni przed zabiegiem. Z kolei po zabiegu należy pielęgnować skórę przy pomocy delikatnych kosmetyków. Nie można również korzystać przez 24 godziny z sauny i basenu. Unikać trzeba intensywnego wysiłku fizycznego. Przez tydzień zakazana jest ekspozycja na promieniowanie słoneczne.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

W zasadzie na zabieg mikrodermabrazji zdecydować się może każdy. Przed wizytą w salonie warto skonsultować się z dermatologiem. Powinien on ocenić stan skóry. Mikrodermabrazja nie jest polecana osobom cierpiącym na trądzik różowaty. Jednak już pojedyncze pryszcze i krostki na twarzy nie są przeciwwskazaniami do jej wykonania.

Zabiegu nie należy przeprowadzać u osób z łuszczycą bądź wirusową czy bakteryjną chorobą skóry. Inne przeciwwskazania to np. opryszczka, nadżerki oraz otwarte rany na skórze. Uważać powinny osoby ze skłonnością do powstawania bliznowców czy z zaburzonymi procesami gojenia się skóry. Mikrodermabrazja jest z kolei doskonałym rozwiązaniem u ludzi, którzy zmagają się ze zmarszczkami, rozszerzonymi porami i zaskórnikami. Jest to zabieg bezpieczny i bardzo prosty. Sprawdza się nawet w przypadku kobiet w ciąży czy karmiących dzieci piersią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.