Zabieg, jakim jest wodorowe oczyszczanie skóry, to procedura kosmetyczna, która doskonale wpływa na wygląd i zdrowie cery. Wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności ze strony osoby przeprowadzającej taką pielęgnację, ale też zastosowania specjalistycznych urządzeń do oczyszczania wodorowego. Na czym polega sam zabieg i o jakiej aparaturze mowa?
Oczyszczanie wodorowe twarzy
Wolne rodniki to jedna z przyczyn powstawania zmarszczek i utraty jędrności skóry. Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy pozwala na dogłębną poprawę zwartości tkanki, także poprzez eliminację tych cząsteczek.
Wolne rodniki, chociaż potrzebne do prawidłowego przebiegu różnych procesów komórkowych, stają się wraz z wiekiem wrogiem skóry – stopniowo wyniszczają komórki lipidowe (odpowiedzialne, między innymi, za jędrność cery), a także degenerują wiązania kolagenowe. Zabieg oczyszczania wodorowego ma wówczas na celu wprowadzenie w tkankę mikrocząstek aktywnego wodoru (za pomocą strumienia wody pod wysokim ciśnieniem), które wiążą wolne rodniki. Takie „udrożnienie” dostępu do komórek skóry określa się mianem elektoporacji.
Zabieg wodorowego oczyszczania twarzy jest bezbolesny i bezpieczny, nawet dla cery wrażliwej. Jego efektem będzie natychmiastowe napięcie skóry i widoczne jej rozświetlenie. Wyczuwalne ujędrnienie prowadzi także do wyraźnego spłycenia zmarszczek.
Oczyszczanie wodorowe – urządzenia
W przypadku zabiegu takiego, jak oczyszczanie wodorowe, urządzenia stosowane w trakcie można określić mianem wielozadaniowych. Aparatura (na przykład sprzęt HYDRAGE) dostosowana jest bowiem do przeprowadzania kilku kolejnych etapów procedury zabiegowej.
Nowoczesne urządzenia do oczyszczania wodorowego skóry pozwalają na realizację całego zabiegu w określonej kolejności:
- oczyszczenie wodorowe – pierwszy etap, w trakcie którego dochodzi do głębokiego oczyszczenia skóry (na poziomie komórkowym) i zneutralizowania wolnych rodników,
- wodna mikrodermabrazja – inaczej peeling wodny lub hydropeeling usuwający martwe komórki naskórka,
- infuzja jonowa – usprawniająca proces dostarczania w głąb skóry substancji odżywczych i regeneracyjnych,
- masaż twarzy – etap zamykający cały zabieg oczyszczania wodorowego; urządzenia kosmetologiczne wyposażone są bowiem w specjalne głowice pozwalające na wykonanie masażu mikroprądami galwanicznymi.
Nowoczesne urządzenia do oczyszczania wodorowego są skutecznym narzędziem w walce o zdrową, promienną cerę.