Kobieta w łazience korzysta z dezodorantu w kremie
Bez kategorii

Naturalny dezodorant w kremie — dlaczego warto go stosować?

Szukasz preparatu, dzięki któremu przez cały dzień będziesz mieć kontrolę nad swoim zapachem? W takim razie, zamiast sięgać od razu po perfumy, najlepiej znajdź dobry dezodorant. Do wyboru masz dziś preparaty w różnych formach – w sztyfcie, w sprayu, w kulce, ale tym razem zwrócimy uwagę na całkowitą nowość, czyli na dezodorant w kremie. Sprawdź, czym się wyróżnia ten kosmetyk i dlaczego opłaca Ci się go kupić.

Jak działa naturalny dezodorant w kremie?

Wiele dezodorantów cechuje się małą skutecznością, gdyż dbają one jedynie o maskowanie brzydkich zapachów, głównie potu. W przypadku produktu w kremie o naturalnym składzie jest zupełnie inaczej. Tutaj ważne staje się to, aby w ogóle nie doszło do wydzielania nieprzyjemnych zapachów.

Dezodoranty naturalne w kremie zapewniają liczne korzyści, oto kilka tych najważniejszych:

  • łatwa i dyskretna forma aplikacji – bez problemu możesz zabrać preparat ze sobą do torby podręcznej czy też do torebki, aby użyć w łazience w pracy czy w szkole;
  • ekologiczne opakowanie – zwróć uwagę, na to, że dezodoranty naturalne przechowywane są głównie w szklanych słoiczkach, dzięki czemu są ekologiczne i nie przyczyniają się do gromadzenia plastiku na naszej planecie,
  • oparte na naturalnych składnikach – kolejną zaletą jest też to, że dezodoranty w kremie wykorzystują przeważnie same naturalne składniki, które są bezpieczne dla Twojej skóry, wspaniale łagodzą podrażnienia i mimo skuteczności są znacznie łagodniejsze, więc świetnie sprawdzają się przy skórze wrażliwej, w składzie naturalnych dezodorantów można znaleźć często sodę oczyszczoną, skrobię ziemniaczaną, wodorotlenek, magnez, olej kokosowy, olejki eteryczne, masło shea, ziemia okrzemkowa oraz biała glinka;
  • bezpieczne działanie – kolejną zaletą jest to, że stosowanie naturalnego dezodorantu w kremie zapobiega namnażaniu się bakterii, do tego nie obciąża skóry i nie blokuje naturalnych procesów pocenia się, w takich produktach masz pewność, że nie znajdzie się aluminium oraz sztuczne konserwanty;
  • skuteczne działanie – oczywiście kupujemy i używamy dezodorantów w kremie, bo oczekujemy konkretnych rezultatów, w tym przypadku również nie musisz się o to obawiać, często działanie nawilżające nadaje skórze świeżego i przyjemnego zapachu.

Kiedy warto używać dezodorantów w kremie?

Teraz już wiesz, że stosowanie naturalnych dezodorantów w kremie jest bezpieczne, skuteczne i przy okazji pomaga Ci chronić środowisko naturalne. Dlatego też koniecznie musisz zdecydować się na produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Ważną cechą dobrego preparatu tego typu jest jego zapach. Do wyboru masz naprawdę wiele opcji, więc dopasuj zapach zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

Podczas wybierania zapachu zastanów się, jaki pozwoli Ci poczuć się komfortowo w każdej sytuacji. Z dezodorantów naturalnych w kremie możesz korzystać zarówno w pracy, w domu, na wakacjach, jak i w szkole. Wszędzie będziesz w stanie docenić poręczny słoiczek i naprawdę łatwą aplikację.

Czym się różni dezodorant od antyperspirantu?

Nie zapomnij też o tym, jaka jest różnica między dezodorantami a antyperspirantem. Musisz to wiedzieć, zanim zaczniesz oceniać zakupiony preparat, gdyż może się okazać, że nie jest on w stanie spełnić Twoich oczekiwań przez to, że nie wiesz, jakie ma on zastosowanie.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że dezodorant ma zapobiegać nieprzyjemnym zapachom. Z kolei zadaniem antyperspirantu jest zatrzymywanie potu, dzięki zwężeniu kanalików gruczołów potowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.