Odpowiedni fotel dla kręgosłupa stoi obok biurka
Choroby

Odpowiedni fotel to być albo nie być dla kręgosłupa

Fotel wygodny dla kręgosłupa, a jednocześnie dla niego zdrowy to marzenie wielu pracowników biura. Wielogodzinne siedzenie wcale nie musi kończyć się bólem pleców – wszystko dzięki medycznym właściwościom najbardziej ergonomicznych foteli na rynku.

Komu zalecany jest medyczny fotel?

O taki mebel powinny się postarać szczególnie te osoby, które spędzają długie godziny za biurkiem. Tak więc programiści, urzędnicy, księgowi, freelancerzy czy graficy docenią funkcje zapobiegające schorzeniom kręgosłupa. Fotel ma również działanie rehabilitacyjne – polecany jest osobom cierpiącym na rwę kluczową, lumbago i zniekształcenia kręgosłupa.

Co do konkretnych wymiarów użytkownika, fotel ergonomiczny został stworzony dla osób od 160 cm do 190 cm wzrostu, oraz do 130 kg masy ciała. Jednak regulowany zagłówek pozwala wygodnie się usadowić również wyższym osobom.

Korzyści z użytkowania foteli ergonomicznych

Dzięki specjalistycznej budowie, fotel wygodny dla kręgosłupa wymusza prawidłową postawę ciała w postawie siedzącej. Nie oznacza to wcale, że jest niekomfortowy. Wręcz przeciwnie, naturalnie oddziałuje na 4 punkty podparcia naszego kręgosłupa. Odciąża m.in. guzy kulszowe, przywracając prawidłową postawę miednicy i znosząc ból długotrwałego siedzenia.

Oprócz przywrócenia prawidłowej pozycji kręgosłupa, ergonomiczny fotel eliminuje również napięcie mięśniowe i dyskomfort nim powodowany. Zapobiega nowym schorzeniom kręgosłupa, redukując te już istniejące. To świetne rozwiązanie, by powrócić do pełnej formy.

Wszystkie funkcje fotela ergonomicznego

Najważniejszą zaletą foteli specjalistycznych jest możliwość dopasowania do każdej sylwetki. To regulacja nie tylko wysokości podparcia i siedziska, ale i kąta nachylenia oparcia oraz wysuwu siedziska. Dopasujesz do siebie także wysokość podparcia odcinka lędźwiowego oraz piersiowego kręgosłupa. Co ciekawe, przy zwolnionej blokadzie oparcie oraz siedzisko naśladuje ruch użytkownika.

Takie funkcje jak swobodne bujanie się, pozwalają zrelaksować się w pełni podczas przerwy w pracy. Dodatkowe zabezpieczenie antishock ochrania plecy przed silnym uderzeniem o oparcie. Dbałość o każdy szczegół wyróżnia fotele ergonomiczne, które trudno zamienić później na inne.

Certyfikowany sprzęt

Pośród wszystkich dostępnych na rynku modeli, fotel wygodny dla kręgosłupa wyróżnia akceptacja przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych jako wyrób medyczny. Dzięki temu jest nie tylko przebadany, ale i tańszy, ponieważ VAT spada z 23% do 8%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.