Kobieta przed usysaniem tłuszczu
Uroda

Odsysanie tłuszczu – jakich efektów możesz się spodziewać?

Artykuł partnera.

Nierzadko nawet restrykcyjna dieta lub intensywne ćwiczenia nie pomagają, aby pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Odkłada się ona w takich częściach ciała jak brzuch, boczki, uda, ramiona. Kiedy nie jesteś w stanie pozbyć się nadmiarów tłuszczyku z tych okolic ciała, zdecyduj się na laserowe odsysanie tłuszczu SlimLipo™ 3D. To zabieg, który pomoże skutecznie wymodelować sylwetkę. Jak działa i jakich spodziewać się efektów? Wyjaśniamy!

Kto może poddać się zabiegowi odsysania tłuszczu?

Jeśli jesteś osobą, która zauważyła na swoim ciele lokalne nadmiary tkanki tłuszczowej, to liposukcja SlimLipo™ 3D z pewnością jest zabiegiem dla ciebie. Niechciany tłuszczyk może odkładać się tylko w pewnych okolicach ciała, sprawiając że nie jesteś zadowolony ze swojej sylwetki. Gdy masz problem z założeniem obcisłych jeansów lub wstydzisz się odkryć ramiona latem, bo straciły dawną jędrność, pomyśl nad zabiegiem odsysania tłuszczu. Pamiętaj jednak nie jest to metoda odchudzania, a jedynie modelowania sylwetki. Podstawą w utrzymaniu wymarzonej figury powinna być zbilansowana dieta, a nie zabiegi w gabinecie.

Na czym polega procedura odsysania tłuszczu?

Technologia laserowego odsysania tłuszczu polega na selektywnym działaniu specjalnych fal na tkankę tłuszczową. Promienie laserowe o określonej długości rozpuszczają komórki tłuszczowe, nie uszkadzając przy tym okolicznych tkanek. To wielka zaleta tego zabiegu – przez takie kierunkowe działanie na tkankę tłuszczową, procedura ta nie jest traumatyczna dla innych tkanek. Pacjent szybciej wraca do formy, rekonwalescencja jest zdecydowanie krótsza niż przy tradycyjnej liposukcji. Występuje mniejsze krwawienie, mniej siniaków, zabieg jest też mniej bolesny. Pacjent odczuwa więc większy komfort. Laserowe odsysanie tłuszczu SlimLipo™ 3D ma również pozytywny wpływ na stan skóry – pomaga ją dodatkowo ujędrnić i wygładzić.

Jak przebiega zabieg laserowego odsysania tłuszczu?

Pacjent zostaje znieczulony. Przez niewielkie nacięcia w skórze wprowadza się specjalną sondę, która kieruje fale (o długości 924 nm) na tkankę tłuszczową, aby ją rozgrzać i następnie rozpuścić. Potraktowany w ten sposób tłuszcz zostaje delikatnie odessany. Przy tej procedurze działa również druga fala o innej częstotliwości (975 nm), która jednocześnie obkurcza włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra po zabiegu będzie odpowiednio napięta. Jakich efektów możesz się spodziewać po zabiegu odsysania tłuszczu? Przede wszystkim wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki. Ciało stanie się bardziej wyrzeźbione, a skóra zyska jędrność.

Zalecenia po zabiegu?

Odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja SlimLipo™ 3D to zabieg dużo mniej inwazyjny od tradycyjnej operacji, ale nie znaczy to, że po jego wykonaniu nie trzeba przestrzegać pewnych zaleceń. Na obszarze zabiegowym należy przez pewien czas nosić specjalne ubranko uciskowe. Aby przyspieszyć i polepszyć efekty ujędrnienia i całego procesu rekonwalescencji, warto również wykonać serię zabiegów endermologicznych. Po wyjściu z gabinetu już tego samego dnia można wykonywać podstawowe czynności, ale nie można się zbyt forsować. Zaleca się nawet krótki spacer. Na obszarze zabiegowym może pojawić się ból, zasinienia, zaczerwienienie, krwiaczki lub uczucie swędzenia. Są to jednak naturalne objawy wynikające z postępowania procesu gojenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.