Mężczyzna ma na twarzy okulary przeciwsłoneczne
Uroda

Okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzn

Okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzn to temat, który w ostatnim czasie bardzo mocno się rozwija. Pomimo tego, iż Panowie jeszcze nie dorównują Paniom pod względem zainteresowania modą, to jednak coraz częściej chcą wyglądać trendy. Dlatego w tym artykule postaramy się przybliżyć temat męskich okularów przeciwsłonecznych i zwrócić uwagę na to, czym powinniśmy się kierować przy zakupie.

Na co zwracać uwagę przy zakupie okularów?

Okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzn to bardzo duży wybór fasonów, kolorów i kształtów. Oczywiście to bardzo istotny aspekt, aby okulary przeciwsłoneczne były w aktualnych trendach, ale ważne, aby mężczyźni pamiętali również o zdrowiu swoich oczu. Wybierając okulary przeciwsłoneczne, zwracajmy uwagę czy posiadają odpowiedni filtr UV400, czyli najwyższy możliwy filtr chroniący przed promieniowaniem ultrafioletowym. Warto zakupić także takie okulary, które posiadają polaryzację. Polaryzacja to uszlachetnienie soczewek, które niweluje odblaski, natomiast obraz pozostaje ostry i wyraźny. Polaryzacja w okularach przeciwsłonecznych jest szczególnie przydatna dla kierowców, więc Panowie miejcie to na uwadze, kupując okulary przeciwsłoneczne.

Okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzn – dobieramy odpowiedni kształt

Aby wyglądać dobrze i naturalnie w okularach przeciwsłonecznych należy dobrać odpowiedni kształt okularów do danego typu twarzy. Jest to istotne, ponieważ dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne podkreślą atuty twarzy i niwelują niedoskonałości. Oczywiście najlepszy kształt twarzy to owalny i Panowie o takiej twarzy mogą kupić w zasadzie każdy rodzaj oprawek. Do takiego typu pasują wszystkie fasony od okrągłych przez kwadratowe, zakrzywione na bokach, aż do pilotek. Mężczyźni o twarzy okrągłej, czyli takiej bez wyraźnych kości policzkowych zdecydowanie najlepiej będą prezentować się w okularach dużych o kwadratowym kształcie. Panowie, którzy posiadają kwadratową twarz z mocno zarysowaną linią szczęki, przystojnie będą prezentować się w okularach owalnych lub okrągłych typu pilotki, natomiast powinni unikać prostokątnych i kwadratowych oprawek. Panowie o twarzy trójkątnej mogą skusić się na okulary tak zwane pilotki oraz wszystkie inne o owalnych kształtach. Wybór może być czasem ciężki, jednak na rynku jest tak dużo modeli, że niemożliwe jest, aby mężczyźni nie znaleźli dla siebie odpowiedniego modelu. Jeżeli będziecie mieć problem z doborem odpowiednich okularów, to bez wątpienia należy udać się do profesjonalnego salonu optycznego. Osoby pracujące w takim miejscu są świetnie doinformowane w temacie najnowszych trendów, a dodatkowo doskonale potrafią dobrać właściwy kształt okularów do danego typu twarzy. Panowie nie bójcie się eksperymentować z okularami przeciwsłonecznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.