Chirurg plastyczny podczas operacji
Uroda

Operacje plastyczne coraz popularniejsze

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu operacje plastyczne były uznawane za ekstrawagancję, a pozwolić mogły sobie na nie jedynie najbogatsze osoby. Dzisiaj ta gałąź medycyny rozwinęła się niesamowicie mocno i co za tym idzie zmieniła się również dostępność usług w tym zakresie. W Polsce przybyło klinik, a dodatkowo przyznać trzeba, że świadczą one swoje usługi na o wiele wyższym poziomie jakościowym niż przed laty.

Popularne operacje plastyczne

Pomimo pewnego postępu nadal grupą najbardziej zainteresowaną operacjami plastycznymi są kobiety. To właśnie dla nich przygotowywana jest w dużej mierze oferta klinik plastycznych. Najczęściej wybieranymi zabiegami są zwiększanie i zmniejszanie piersi, plastyka odstających uszu, plastyka powiek i korekta nosa, a także odsysanie tłuszczu i korekcja brodawek. Rzecz jasna oferta zwykle jest znacznie szersza i w praktycznie każdym przypadku obejmuje również przypadki skomplikowane, nie mieszczące się w standardach.

Wśród panów z kolei popularnymi zabiegami są: plastyka powłok brzucha, liposukcja, korekcja ginekomastii, a także plastyka nosa i uszu.

Na popularności zyskują również rozmaite operacje intymne. Są to przede wszystkim operacje zmniejszenia warg sromowych oraz plastyka pochwy i krocza. Dziś operacje takie są znacznie bezpieczniejsze i praktycznie gwarantują osiągnięcie zamierzonych efektów.

Kwalifikacja do zabiegu

Oczywiście nasze subiektywne spojrzenie na nasze ciało jest bardzo istotne i mamy prawo samemu wyznaczać sobie granice tego, co chcemy zmieniać, ale nie możemy zapominać o tym, że w przypadku każdej operacji chirurgicznej kluczową rolę odgrywać będzie kwalifikacja medyczna do zabiegu. W tym celu zazwyczaj czeka nas rozmowa z chirurgiem oraz w przypadku takiej konieczności również wykonanie zleconych przez lekarza badań. Dopiero po uzyskaniu pełni informacji o naszym stanie zdrowia zostanie podjęta decyzja o zakwalifikowaniu do zabiegu medycznego.

Chirurgia plastyczna – koszt

Zależnie od stopnia skomplikowania zabiegu chirurgicznego, a także rodzaju operacji musimy liczyć się z kosztem od kilku, do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Bardzo często również na miejscu otrzymamy pełnię informacji na temat różnych metod stosowanych w przypadku danego zabiegu, a w konsultacji z lekarzem dobierzemy odpowiednią dla naszego ciała. Nie zawsze najdroższe metody okażą się być dla nas najlepszymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.