Kobieta trzyma stopy swojego nowo narodzonego dziecka
Rodzicielstwo

Pakiet porodowy – co warto wiedzieć?

Artykuł partnera.

Marzysz o tym, żeby poczuć się bezpiecznie i komfortowo podczas porodu? W takim razie rozważ prywatny szpital, który współpracuje z doświadczoną kadrą i dysponuje nowoczesnym sprzętem. Wykwalifikowany personel doskonale zajmie się Tobą i maluszkiem. Dodatkowo zyskujesz pewność, że będzie on respektował Twoje prawa. Sprawdź, na co możesz liczyć, wybierając pakiet porodowy!

Dlaczego warto rodzić w prywatnym szpitalu?

Minister Zdrowia przyznał certyfikat akredytacyjny szpitalowi Medicover, co świadczy o wysokiej jakości usług. Klinika zajmuje też pierwsze miejsce w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku. To oznacza, że personel szanuje prawo do godności i prywatności pacjentek, a także zapewnia najnowsze standardy opieki okołoporodowej. Pakiet porodowy obejmuje wizytę kwalifikacyjną u ginekologa-położnika, a także wizytę u anestezjologa i neonatologa. Szpital Medicover zapewnia niefarmakologiczne i farmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowego.

Podczas spotkania z położną wspólnie przygotujecie plan porodu, dzięki czemu poczujesz się pewniej.  Badanie KTG wykonuje się raz w tygodniu na miesiąc przed planowanym terminem porodu. Dzięki temu specjalista sprawdzi czynność skurczową macicy, jednocześnie oceni, czy serce dziecka bije prawidłowo.

Poród w prywatnym szpitalu – pakiety

Prywatny szpital Medicover oferuje trzy pakiety porodowe:

  • Poród naturalny – dziecko rodzi się w warunkach zbliżonych do domowych; możliwy jest poród w wodzie; pobyt przewidziany jest na dwie doby, mama i maluszek znajdują się pod opieką dyżurującego personelu;
  • Cesarskie cięcie – zabieg wykonuje się, gdy istnieją wskazania ze strony kobiety i/lub dziecka. Przeprowadza się go też w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia dla mamy i maluszka. W tym przypadku pobyt zaplanowany jest na trzy dni; w tym czasie kobieta i noworodek otoczeni są opieką dyżurującego personelu;
  • Prestige – możesz go wybrać niezależnie od tego, czy rodzisz siłami natury, czy przygotujesz się do cesarskiego cięcia. Do dyspozycji pacjentki oddawany jest apartament, w którym może przebywać 5 dni. Podczas porodu zajmuje się nią wybrany lekarz i położna.

Jeśli zdecydujesz się na pakiet „poród naturalny” lub „cesarskie cięcie”, możesz wybrać ginekologa lub położną, którzy zaopiekują się Tobą i dzieckiem. Takie rozwiązanie jest dodatkowo płatne. Aby z niego skorzystać, powinnaś wypełnić oświadczenie w dniu podpisywania umowy.

Szpital Medicover – wygoda i bezpieczeństwo

W szpitalu Medicover znajduje się Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka, na który trafiają wcześniaki i maluszki w ciężkim stanie. Sąsiaduje on z Oddziałem Położniczym, dzięki czemu świeżo upieczona mama może być blisko swojej pociechy. 

Każdy maluszek zostanie zaszczepiony przeciw WZW-B i gruźlicy. Oprócz tego wykonuje się badania przesiewowe noworodków: w kierunku SMA (rdzeniowego zaniku mięśni), fenyloketonurii, hipotyreozy i mukowiscydozy. Program profilaktyczny uwzględnia też badanie słuchu.

Po porodzie mama spotka się z fizjoterapeutą uroginekologicznym, który podpowie, jak szybciej wrócić do formy. W ramach pakietu przewidziana jest też wizyta z doradcą laktacyjnym. Dodatkowo pacjentka może umówić się na konsultację z dietetykiem. Po 5–7 dniach od porodu mama zgłasza się na wizytę kontrolną do ginekologa i położnej, z kolei dziecko zostanie przebadane przez neonatologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.