Peeling jest zabiegiem stosowanym w kosmetologii i medycynie estetycznej, ma na celu poprawę stanu i wyglądu skóry. Jedną z odmian peelingu jest peeling chemiczny.
Peeling chemiczny
Peeling chemiczny jest coraz częściej stosowanym zabiegiem. Stosuje się go na blizny, przebarwienia i zmarszczki (zazwyczaj obejmuje skórę twarzy). Konsultacja z lekarzem jest jak najbardziej wskazana, aby wybrać najlepszy rodzaj peelingu dla swojej skóry. Co ciekawe, peeling powierzchniowy nadaje się do wykonania nawet w domu, jednak trzeba być ostrożnym. Efekty zazwyczaj są bardzo zadowalające i długotrwałe.
Sprawdź też stronę http://www.enklawa-institute.pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peelingi-chemiczne oferującą tego typu zabiegi.
Na czym polega?
Taki peeling usuwa martwy naskórek dzięki substancjom chemicznym nałożonym na skórę. Jego celem jest przede wszystkim poprawa kondycji i jakości skóry. Stosowany jest najczęściej na skórę twarzy, jednak może być także nakładany na skórę dłoni, dekoltu i szyi. To dosyć bezpieczny zabieg, którego nie trzeba się obawiać.
Rodzaje peelingu kwasami
Peeling chemiczny to inaczej peeling kwasami. Wyróżniamy trzy rodzaje tego zabiegu; powierzchniowy, średnio głęboki i głęboki. Powierzchniowy dotyczy niewielkich zmarszczek, usuwa trądzik i małe przebarwienia skórne. Peeling średnio głęboki oczyszcza naskórek i skórę, pomaga w przypadku blizn i poważniejszych przebarwień. Peeling głęboki polega na użyciu silniejszych roztworów chemicznych. Wykonanie tego zabiegu jest zazwyczaj konsultowane z lekarzem i dotyczy bardzo głębokich uszkodzeń na skórze i blizn.
Wskazania i przeciwwskazania
Wskazaniami do zastosowania są zmarszczki na twarzy, przebarwienia, blizny, wszelkie zmiany trądzikowe i skóra zniszczona przez słońce. To bezpieczny zabieg, który nie wymaga okresu rekonwalescencji. Pamiętać należy o tym, że istnieją także pewne przeciwwskazania do stosowania tego zabiegu. Nie należy z niego korzystać w przypadku alergii skórnych (np. uczulenie na słońce), stanów zapalnych, podrażnień na skórze. Z zabiegu powinny także zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące, a także osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne (związane z układem odpornościowym.
Peelingi są stosowane głównie do oczyszczania i odświeżania skóry. Korzysta z nich coraz więcej osób.