dom opieki ze starszymi ludźmi
Ruch

Pobyt w domu opieki – korzyści dla seniora

Jesień życia bywa trudnym okresem dla osób starszych. Często nawet codziennie funkcjonowanie sprawia dużo trudności. Zdarza się, że miłość i troska rodziny nie wystarczą, by pogodzić opiekę nad krewnym i szereg codziennych obowiązków. W takiej sytuacji warto pomyśleć o pomocy profesjonalnych opiekunów z Rezydencji „Słowik”.

Bieżące monitorowanie stanu zdrowia

To, co jest najważniejsze w opiece nad seniorem, to bieżąca kontrola jego kondycji. Chodzi tu zarówno o stan zdrowia, regularne przyjmowanie lekarstw jak i szybkie reagowanie w przypadku spadków formy. Wykwalifikowany personel w wyspecjalizowanym ośrodku będzie na bieżąco monitorował wszelkie istotne kwestie. Co więcej, osoby starsze mają zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarską i lekarską, dzięki czemu w każdej chwili może zostać podjęta interwencja. Część placówek stosuje także innowacyjne rozwiązania, na przykład dom seniora Wałbrzych zaopatruje swoich pensjonariuszy w specjalne opaski S.O.S., które kontrolują określone parametry, a w przypadku pogorszenia się samopoczucia, jej właściciel może wezwać pomoc dzięki jednemu przyciskowi. Sprawując samodzielną opiekę trudno zagwarantować krewnym ciągłą czujność i tak wysokie poczucie bezpieczeństwa.

Wsparcie, czyli obecność rówieśników

Osoby starsze często czują się samotne. Bliscy zajęci obowiązkami dnia codziennego zwykle nie są w stanie poświęcić im wystarczającej uwagi. W domu opieki senior pozna ludzi w podobnym wieku, którzy zawsze chętnie porozmawiają lub podejmą wspólną aktywność. Codzienny kontakt z przyjaciółmi z pewnością wprowadzi więcej radości w jego życie.

Aktywne spędzanie wolnego czasu

W domu seniora „Słowik” podopieczni mogą spędzić czas nie tylko przed telewizorem lub rozwiązując krzyżówki. Właściciele placówki dbają o wypełnienie wolnego czasu swoich podopiecznych atrakcjami dostosowanymi do ich stanu zdrowia, dlatego żaden senior nie będzie się nudził. Warsztaty malarskie, nauka tańca, gra w szachy lub aktywności fizyczne na świeżym powietrzu, do których zalicza się na przykład spacer z kijkami, to przykłady często proponowanych podopiecznym sposobów na spędzenie czasu wolnego. Wszystkie zajęcia prowadzone są pod okiem profesjonalistów, którzy na uwadze mają przede wszystkim dobro i zdrowie seniorów. Porozmawiajcie z seniorem o alternatywie do opieki domowej jaką jest Rezydencja Senioralna „Słowik”.  Z pewnością spokojna i rzeczowa rozmowa pokazująca zalety tego domu opieki przełamie lęk starszej osoby przed zmianą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.