Dzieci spędzają czas w basenie ogrodowym
Dom i ogród

Podpowiadamy, jak wybrać basen ogrodowy dla dzieci

Artykuł partnera.

Dysponujesz wolną przestrzenią na swoim tarasie lub w ogrodzie? Jest to zatem idealne miejsce na basen ogrodowy, który zachęci najmłodszych do aktywnego spędzania czasu wolnego. Sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy wysokie temperatury mocno dadzą się we znaki. Jak jednak spośród szerokiej oferty basenów ogrodowych dla dzieci wybrać ten najlepszy? Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę przy tym zakupie? Odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz w naszym poniższym artykule.

Jakie są rodzaje basenów ogrodowych dla dzieci?

Pierwszą istotną kwestią, na jakiej musisz się skupić, jest rodzaj basenu. Możesz wybierać spośród kilku wariantów.

Basen dmuchany

Ten typ przeznaczony jest dla najmniejszych dzieci, zazwyczaj do 3-4 roku życia. Jest to jedno z najtańszych i najbardziej praktycznych rozwiązań. Szybko go napompujesz, a jego niewielkie rozmiary sprawiają, że zabierzesz go ze sobą na każdy weekendowy wyjazd.

Basen rozporowy

Jest większy i trwalszy od basenu dmuchanego. W trakcie napełniania go wodą jego ścianki są rozpierane i utrzymywane w stałej pozycji. Rozporowe baseny ogrodowe przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 roku życia. Taki basen może mieć naprawdę spore rozmiary, co pozwala na korzystanie z kąpieli kilku osobom jednocześnie.

Basen stelażowy

Ten rodzaj basenu ogrodowego dla dzieci cechuje się solidną konstrukcją, trwałością oraz odpornością na zniszczenia. Jego składanie jest nieco skomplikowane, przez co po rozłożeniu przez cały sezon stoi zazwyczaj na zewnątrz. Pokaźne rozmiary sprawiają, że mieści się tam cała rodzina, włącznie z osobami dorosłymi. Chcesz zapoznać się z tym rodzajem produktów? W kategorii e-sklepu https://fitness-home.pl/baseny znajdziesz je w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Istotne kwestie przy wyborze basenów ogrodowych

Już wiesz, że wybierając basen, musisz rozpocząć od doboru najlepszego rodzaju tego produktu. Co jeszcze jest istotne?

Wielkość

Ten parametr musisz dostosować przede wszystkim do wieku dzieci i liczby korzystających z basenu osób. Istotna jest także ilość wolnego miejsca, którą dysponujesz w swojej przydomowej przestrzeni. W przypadku okrągłych basenów wymiar oznacza średnicę w jego najszerszym punkcie. Gdy zaś mowa o tych w kształcie prostokąta, zapoznać się możesz z ich szerokością i długością. Im większy basen, tym więcej osób się do niego zmieści – jednak wraz z wymiarami wzrasta także jego cena.

Wiek dziecka

Wybierając basen ogrodowy dla swoich dzieci, musisz uwzględnić także ich wiek. Już wiesz, że najbezpieczniejszym i najlepszym rozwiązaniem dla najmłodszych będą modele dmuchane. Gdy jednak jesteś rodzicem dzieci w wieku szkolnym – rozważ zakup basenu stelażowego, który sprawi frajdę całej rodzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.