Kobieta rozmawia z psychologiem w gabiniecie
Psychologia

Pomoc psychologiczna – ilu Polaków z niej korzysta?

Artykuł partnera.

Czy wiesz, że z pomocy psychologicznej powinno korzystać nawet 6 milionów Polaków? Tymczasem okazuje się, że na profesjonalną terapię decyduje się jedynie 1,6 miliona obywateli naszego kraju. Dlaczego wciąż nie chcemy się leczyć albo uznajemy uczęszczanie na terapię psychologiczną za wstyd? Czy polskie społeczeństwo zmienia nastawienie do tego rodzaju specjalistów? Dowiedz się już teraz.

Problemy psychologiczne Polaków

Najczęściej do psychologa udajemy się w sytuacji przewlekłego stresu albo nagłej traumy, która negatywnie wpływa na codzienne funkcjonowanie. Czy wiesz, że w ostatnim czasie wzrosła liczba zdiagnozowanych epizodów depresyjnych, a Pacjenci częściej zgłaszają psychologom, że doświadczają myśli samobójczych? Nie ma wątpliwości, że na nasz zły stan psychiczny wpłynęła trwająca od dwóch lat pandemia koronawirusa.

Coraz częściej szukamy pomocy profesjonalistów

Z pewnością zmienia się świadomość Polaków w zakresie szukania profesjonalnej pomocy psychologów. Nie wstydzimy się już prosić o pomoc, wstydem nie jest uczęszczanie na terapię.

W jakich sytuacjach warto udać się do psychologa? Zawsze wtedy, gdy czujemy, że nie radzimy sobie ze stresem czy daną sytuacją, czujemy przygnębienie, smutek, wzrasta w nas irytacja, smutek, a nawet agresja. 

Terapie indywidualne, grupowe i online

Musisz wiedzieć, że każda osoba i jej przypadek są inne. Dlatego każda terapia musi być dobrana do potrzeb pacjenta. Do wyboru są terapie indywidualne oraz terapie grupowe, które mogą również okazać się ogromną pomocą i wsparciem.

W ostatnim czasie powodzeniem cieszą się terapie online, czyli te za pośrednictwem sieci. Korzysta z nich coraz więcej osób i trzeba przyznać, że takie rozwiązanie charakteryzuje się sporą liczbą zalet. Mowa tu nie tylko o możliwości zachowania społecznej izolacji w przypadku trwającej pandemii koronawirusa. Na terapie online decydują się bardzo często osoby, które dotychczas krępowały się udać na wizytę do gabinetu psychologa, aby zwierzyć się obcej przecież osobie ze swoich problemów i traum. Rozmowa online jest znacznie bardziej swobodna, a pacjent może czuć się bardziej komfortowo.

Jeśli czujesz, że nie poradzisz sobie samodzielnie z problemem i każdego dnia borykasz się ze złym samopoczuciem, poszukaj wsparcia psychologicznego. W Twojej okolicy na pewno przyjmuje specjalista, który oferuje profesjonalne usługi w tym zakresie. Jeśli szukasz informacji na temat tego, gdzie może udzielić Ci pomocy psycholog w Gdańsku, to godne zaufania informacje znajdziesz na stronie PsychoMedic.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.