Kształt nosa
Uroda

Poprawa kształtu nosa

Kompleksy z powodu kształtu nosa ma wiele osób. Jeżeli nos jest za duży, zadarty, zniekształcony czy złamany, wówczas może to być przyczyną złego samopoczucia psychicznego. Z pomocą przyjść jednak może chirurgia plastyczna.

Korekcja nosa

Korekcja nosa jest jednym z zabiegów, które są często wykonywane. Dzięki temu zabiegowi można poprawić wygląd i dopasować wygląd nosa do wyglądu całej twarzy, dzięki czemu stanie się ona bardziej harmonijna. Zabieg korekcji nosa nie wiąże się z koniecznością dłuższego przebywania w szpitalu czy klinice. Najczęściej pobyt jest jednodniowy, zaś zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, przy dodatkowym podaniu znieczulenia miejscowego w obrębie nosa.

Dlaczego korekcja nosa jest często wykonywanym zabiegiem?

Nos jest centralnym punktem twarzy, która od razu rzuca się w oczy. Jego kształt często jest oceniany przez osoby postronne. Nieprawidłowy kształt nosa może być przyczyną wielu kompleksów. Bywa także że operacja plastyczna nosa jest wykonywana, ponieważ nieprawidłowy kształt nosa utrudnia normalne funkcjonowanie układu oddechowego. Zabiegi korekty nosa wykonywane są również jako rekonstrukcje po urazach czy wypadkach.

Co warto wiedzieć o operacjach plastycznych nosa?

Jeżeli zastanawiasz się nad operacją plastyczną nosa, wówczas rozsądnie wybierz klinikę, w której wykonany zostanie zabieg. Szukaj przede wszystkim doświadczonych chirurgów-plastyków, którzy mają doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów. Przed każdym zabiegiem wymagana jest konsultacja z lekarzem, który będzie przeprowadzał  zabieg, by dokładnie określić oczekiwania pacjenta i przebieg operacji.

Operacje plastyczne nosa są także wykonywane w przypadku występowania u pacjenta krzywej przegrody nosowej, która wymaga korekcji. Wada ta utrudnia prawidłowe oddychanie, więc powinna być skorygowana poprzez zabieg plastyki przegrody nosowej. Dzięki temu zabiegowi przywrócony zostaje normalny sposób funkcjonowania układu oddechowego.

Artykuł powstał przy wsparciu timeless.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.