Kobieta przed kołyską przygotowuje sie do porodu
Rodzicielstwo

Poród – jak się do niego przygotować?

Ciąża jest długotrwałym procesem, podczas którego rozwija się Twoje maleństwo. Miesiące mijają i to wszystko zbliża Cię do momentu porodu, którego tak wiele kobiet się obawia. W końcu szerzą się pewne przekonania, które sprawiają, że ten magiczny moment staje się przede wszystkim przepełniony stresem i lękami. Strach przed porodem jest rzeczą zupełnie naturalną, z którą mierzy się większość przyszłych matek. Na całe szczęście istnieją pewne sposoby, dzięki którym obawy te można znacznie zmniejszyć. Co więcej, pomogą one przygotować się do porodu i sprawić, że będziesz czuła się lepiej. Przyjście maleństwa na świat będzie dodatkową rekompensatą za wszelkie lęki. W jaki sposób je zniwelować?

Znany sposób

Jednym z najbardziej znanych sposobów na przygotowanie się na poród jest oczywiście szkoła rodzenia. Można je znaleźć w niemalże wszystkich większych miastach oraz w znacznej części mniejszych. Ich głównymi zaletami jest to, że podczas trwania zajęć dostaniesz odpowiedź na znaczną część pytań, które Cię nurtują, a dodatkowo poznasz inne przyszłe matki i zobaczysz, że nie jesteś jedyną osobą, która ma swoje obawy. Dobrym pomysłem jest, aby Twój partner towarzyszył Ci podczas zajęć, abyś nie czuła, że jesteś w tym sama. W tym przypadku on również będzie przygotowany na przyjście dziecka na świat. Jedną z rzeczy jakich dowiesz się na zajęciach jest to, jak radzić sobie ze skurczami, a dodatkowo będziesz wiedziała, jak radzić sobie z noworodkiem. Szkoła rodzenia to przede wszystkim opracowywanie strategii porodu, co zdecydowanie sprawi, że będziesz mieć spokojniejszą głowę.

Nowe rozwiązania

Podczas gdy medycyna ciągle posuwa się do przodu, to samo tyczy się oczywiście fizjoterapii. W ostatnich latach na popularności znacznie przybiera fizjoterapia uroginekologiczna, która jest idealnym rozwiązaniem na przygotowanie się do momentu porodu. W przeciwieństwie do szkoły rodzenia nie skupia się na przygotowaniu psychicznym, a na przygotowaniu organizmu. Dodatkowo sposób ten skutecznie zwalcza dolegliwości, z jakimi mierzysz się podczas trwania ciąży. Największą zaletą fizjoterapii uroginekologicznej jest złagodzenie przebiegu porodu, a także zmniejszenie prawdopodobieństwa rozerwania krocza. Czas w którym można rozpocząć ową fizjoterapię to drugi trymestr, gdyż po tym czasie minie okres adaptacji.

Poradniki ciążowe

Skutecznym sposobem na przygotowanie się do porodu jest sięgnięcie po poradniki dotykające tego tematu. Na całe szczęście książek tych jest naprawdę wiele, tych pisanych przez lekarzy, jak i przez matki, które mają doświadczenie w tej kwestii. Można znaleźć poradniki zarówno o tym, jak wychować dziecko, ale również na temat tego, jak przygotować się do porodu. Skorzystanie z porad oraz doświadczenia kobiet, które mają za sobą poród – a często więcej niż jeden – może się okazać być naprawdę dobrym pomysłem. Koniecznie sięgnij po ten sposób, gdyż przekonanie się o tym, z czym mierzyły się inne kobiety, może naprawdę sprawić Ci ulgę. Przekonasz się dzięki temu, że poród nie musi wcale być taki straszny, jak to go przedstawiają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.