Kobieta po powiekszaniu piersi implantami
Uroda

Powiększanie piersi implantami – jakich efektów możesz się spodziewać?

Powiększanie piersi implantami to chyba najbardziej popularny i najchętniej wykonywany zabieg. Panie chcą mieć większe piersi, chcą aby były bardziej kształtne, równe i symetryczne. Niestety nie zawsze natura, obdarzyła je takim biustem, stąd właśnie takie zainteresowanie zabiegami wszczepienia implantów. Jakich efektów możesz się spodziewać? Czym różnią się poszczególne implanty? Wyjaśniamy w artykule!

Powiększanie piersi – na jaki implant się zdecydować?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wkładek. Wszystko po to, aby efekt operacji powiększania piersi implantami był taki, jaki zamarzyła sobie pacjentka. Bardziej okrągłe lub anatomiczne, o różnej projekcji lub fakturze oraz w innych rozmiarach: od mniejszych, aż po większe – wszystko dla wyglądu pacjentek. Niektóre z nich chcą powiększyć piersi dyskretnie (wtedy doskonale sprawdzą się implanty anatomiczne), a niektóre chcą, aby zmiana była zauważalna i bardziej wyrazista (w takim wypadku wyborem powinny zostać implanty okrągłe). Lekarz podczas konsultacji z pacjentką dobiera model implantu, doradza który z nich powinien przynieść zamierzony rezultat. Co ważne, nie należy nigdy kierować się wyborem implantu piersi, który miała wcześniej koleżanka, która również skorzystała z zabiegu powiększania piersi. Wszystko dlatego, że każda kobieta jest inna, jej piersi mają inne położenie lub projekcję, szerokość i kształt klatki piersiowej – dlatego nie na każdej osobie ten sam implant będzie dawał identyczne rezultaty.

Powiększanie piersi implantami anatomicznymi

Jeśli zależy ci na naturalnym wyglądzie piersi, powinnaś zdecydować się na implanty anatomiczne. Są to wkładki, które mają kształty łezki. Zachowują się bardzo naturalnie, są szersze i bardziej obfite na dole piersi, natomiast góra jest bardziej skąpa. Tak właśnie wygląda naturalna pierś. Powiększanie piersi implantami anatomicznymi daje zatem dyskretny rezultat, który nie rzuca się tak bardzo w oczy, sprawia że biust jest symetryczny, piękny i większy.

Powiększanie piersi implantami okrągłymi

Z kolei implanty okrągłe, różnią się tym, iż mają bardziej wypukłą górną część piersi. Są zatem bardziej wyraziste – biust wygląda, jakby był ciągle w staniku typu push-up. Efekt powiększania piersi implantami okrągłymi zadowoli więc pacjentki, które chcą, aby zmiana była bardziej widoczna. Pacjentka leżąc, będzie miała bardziej zarysowany kształt piersi – okrągły i bardziej wypukły.

Jak przygotować się do operacji?

Powiększanie piersi implantami to poważna operacja, która wymaga konsultacji z lekarzem i specjalnego przygotowania. Oprócz wykonania szeregu badań, które są niezbędne np. do wykonania znieczulenia czy wykluczenia przeciwwskazań (pomaga przy tym np. USG piersi) konieczne jest również odpowiednie przygotowanie. Pacjentka przed zabiegiem powinna przestrzegać odpowiednich zaleceń żywieniowych (dieta nie może być restrykcyjna, ale powinna być lekkostrawna), zrezygnować z palenia papierosów (gdyż to utrudnia gojenie się ran). Dzięki temu rekonwalescencja po zabiegu powiększania piersi powinna przebiegać sprawniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.