Jezenie na stole z cateringu dietetycznego
Zdrowa żywność

Poznaj catering dietetyczny dopasowany do Twoich potrzeb!

Artykuł partnera.

Chciałbyś schudnąć, nie jesz mięsa, a może masz szczególne wymagania żywieniowe ze względu na problemy ze zdrowiem? Jeśli chcesz odżywiać się tak, aby wszystkie twoje potrzeby zostały zaspokojone, możesz spędzać mnóstwo czasu na zakupach w sklepie, a później w kuchni lub wybrać catering dietetyczny. Przekonaj się, że dieta w pudełkach może być przygotowana ściśle pod kątem twoich oczekiwań!

Catering pudełkowy, czyli sposób na to, aby zadbać o siebie, schudnąć i nie tylko!

Diety pudełkowe słusznie kojarzą się ze zdrowym stylem życia. Nie oznacza to jednak, że są one opracowywane tylko z myślą o osobach chcących schudnąć czy o sportowcach. Dziś można wybierać z wielu opcji – jadłospis może być dopasowany do preferencji smakowych, zwyczajów żywieniowych oraz do szczególnych potrzeb organizmu. Catering dietetyczny jest przeznaczony dla osób, które:

 • Nie mogą wygospodarować czasu na przygotowywanie posiłków

Takie diety układa się z myślą o osobach, które nie mają poważnych problemów ze zdrowiem i które chcą – mimo braku czasu – na co dzień jeść zdrowo. Receptury posiłków są tak opracowywane, aby cały jadłospis spełniał zalecenia WHO co do norm spożycia składników odżywczych oraz by był zgodny z piramidą żywieniową.

 • Nie jedzą mięsa

Catering na diecie wegetariańskiej to rozwiązanie zarówno dla tych, którzy nie jedzą mięsa, jak i dla osób wykluczających ze swojego menu także ryby. Jest on tak zaplanowany, aby mimo eliminacji tych produktów, jadłospis był zdrowy i wartościowy.

 • Cierpią na alergie i nietolerancje pokarmowe

Diety pudełkowe to alternatywa także dla osób, które muszą lub po prostu chcą zrezygnować z jedzenie laktozy i glutenu.

 • Trenują

Taki catering dietetyczny zakłada większe spożycie węglowodanów złożonych, które są źródłem energii niezbędnej do treningów. Ponadto w jadłospisie znajduje się więcej białka przesuszającego regenerację mięśni po ćwiczeniach

 • Mają problemy ze zdrowiem

Z diety pudełkowej nie muszą rezygnować także ci, którzy ze względów zdrowotnych bardzo uważają na to, co jedzą. Przygotowywane są specjalne cateringi dla osób z Hashimoto, cukrzycą czy insulinonoopornością.

 • Chcą oczyścić organizm

Diety tego typu umożliwiają pozbycie się toksyn z organizmu, nawodnienie go oraz uzupełnienie niedoborów witamin.

Catering dietetyczny – to ty decydujesz, kiedy i co jesz!

Catering pudełkowy jest dopasowany do potrzeb organizmu, ale też do oczekiwań konkretnej osoby. Dzieje się tak, gdyż taka dieta:

 • może trwać dowolną liczbę dni – możesz zdecydować się na to, aby otrzymywać świeże posiłki przez miesiąc lub tylko przez tydzień. Istnieje też możliwość, aby taka „usługa” była zawieszona na czas weekendów,
 • składa się – zgodnie z twoim życzeniem – z 4 lub z 5 posiłków dziennie – tym samym otrzymasz tylko tyle dań, ile chcesz jeść w ciągu dnia,
 • ma dopasowaną kaloryczność – możesz wybrać menu także pod kątem swojego zapotrzebowania energetycznego,
 • może być dostarczana w formie posiłków zapakowanych w ekologiczne pudełka.

Ponadto niekiedy istnieje możliwość dopasowania jadłospisu do preferencji smakowych – w takiej sytuacji niektóre produkty są wykluczane z menu i zastępowane innymi.

Dieta pudełkowa – kiedy warto się na nią zdecydować?

Jest zdrowa, smaczna i dopasowana do potrzeb żywieniowych organizmu – to między innymi te atuty sprawiły, że dieta pudełkowa stała się tak popularna. Warto z niej skorzystać, chcąc:

 • spróbować czegoś nowego – nawet jeśli lubisz spędzać czas w kuchni, to dania przygotowywane przez kucharzy pomogą odkryć ci nowe smaki i możliwości przygotowywania potraw,
 • odpocząć od gotowania,
 • zapewnić sobie każdego dnia zestaw świeżych, pożywnych, prawidłowo zbilansowanych posiłków,
 • zacząć jeść regularnie i zdrowo, schudnąć, zadbać o sylwetkę lub oczyścić organizm.

Catering dietetyczny – zamówiony np. w Healthy Day – to nie sztywno ustalone menu. To ty określasz, ile i jak często jesz. Ponadto możesz liczyć na to, że dania będą przygotowywane zgodnie z twoimi preferencjami. Oprócz tego jest to alternatywa dla każdego – dla osób zdrowych, dla sportowców i tych, którzy potrzebują specjalnej diety ze względu na stan zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.