Kobieta ma długi włosy które są pofalowane
Uroda

Poznaj sposoby jak uzyskać falowane włosy i dowiedz się jak dbać o włosy po trwałej ondulacji

Falowane włosy są piękne i mogą prezentować się oszałamiająco. Jednak ich wykonanie nie pozostaje bez wpływu na kondycję włosów. Mogą stać się szorstkie, matowe, trudne w rozczesywaniu, a jednocześnie kruszyć się czy łamać. Dziś podpowiemy Wam sposoby, jak uzyskać falowane włosy. Dowiecie się też jak o nie dbać po zabiegu trwałej ondulacji.

Falowane włosy – wybierz nieinwazyjne sposoby i sprawdź czy Ci pasują

Oczywiście możesz zacząć od nieinwazyjnych metod, gdzie nie używa się ani kwasów, ani zasad, ani wysokiej temperatury. Aby sprawdzić, jak będziesz się prezentować w falowanych włosach, po prostu zapleć warkoczyki. Dobierz ich grubość w zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać. Aby włosy od razu nie zaczęły się prostować, powinnaś pozostawić je na całą noc i dopiero rano rozplątać. Możesz też oczywiście tradycyjnie nawinąć je na papiloty czy wałki po umyciu, a następnie wysuszyć i pozostawić na kilka godzin. Jeśli chcesz uzyskać szybki efekt, sięgnij po lokówkę. W kilka chwil zrobisz fale, a następnie możesz utrwalić je lakierem do włosów. Oczywiście jeśli masz włosy niskoporowate, to Twoje wysiłki na wiele się nie zdadzą i włosy bardzo szybko zaczną się prostować. Ale przynajmniej zobaczysz, jak prezentujesz się w falach i zdecydujesz, czy chcesz zapisać się na zabieg trwałej ondulacji, a także jaki poziom skrętu Cię interesuje.

Jakie zabiegi masz do wyboru jeśli chodzi o uzyskanie efektu falowania na dłużej?

Możesz uzyskać falowane włosy poprzez trwałą ondulację. Ten zabieg wykonuje się na kilka sposobów. Jednym z nich jest ziołowa trwała ondulacja. Ta metoda oraz kwasowa trwała ondulacja są polecane dla osób, które po raz pierwszy robią trwałą czy też mają cieńsze włosy. Jeśli chcesz uzyskać efekt na więcej niż 2-3 miesiące, to musisz wybrać zasadową trwałą ondulację. Musisz przy tym pamiętać, że niestety niszczy ona włosy, zatem powinnaś od razu zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do włosów zniszczonych po zabiegach, by je odbudować. Na pewno potrzebne będą też kosmetyki dedykowane włosom kręconym.

Jak dbać o falowane włosy? Poznaj kilka rad

Włosy falowane mają tendencję do puszenia i to niezależnie od tego, czy są to włosy naturalne, czy po trwałej ondulacji. W pielęgnacji należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Pamiętaj, że włosy falowane czesze się tylko na mokro. Musisz do tego używać grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami. Możesz zastosować na nie też lekką odżywkę, która ułatwi Ci rozczesywanie. Istotne znaczenie ma także suszenie. Włosy falowane, zresztą jak większość włosów, nie lubią gorącego nawiewu. Zatem pamiętaj, by suszyć je chłodnym powietrzem. Możesz również pozwolić im wyschnąć w naturalny sposób. Pamiętaj o olejowaniu takich włosów przynajmniej 2 razy w tygodniu. Stosuj oleje dostosowane do twojego rodzaju włosa. Musisz wiedzieć, że włosy kręcone są wysokoporowate, a już zwłaszcza dotyczy to tych, które są po zabiegu trwałej ondulacji. Dlatego musisz wybrać do nich olej z dużymi cząsteczkami. Możesz wykorzystać nawet ten, który masz w kuchni. Sprawdzają się oleje konopne, olej słonecznikowy czy też bawełniany bądź kukurydziany. Możliwości jest całkiem sporo. Gdy chcesz stylizować swoje fale, najlepiej sięgnij po piankę. Możesz też wybrać żel lub mgiełkę. Formuj swoje fale według uznania. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji Twoje falowane włosy będą prezentować się naprawdę świetnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.