Kobieta, która stosuje ćwiczenia na powiększenie biustu
Ruch Uroda

Poznaj zestaw 9 ćwiczeń na ujędrnienie i podniesienie biustu

Biust to bardzo wrażliwy temat kobiecej fizjonomii. Wiele pań chciałoby, aby prezentował się jak najlepiej. W tym celu poszukują najrozmaitszych sposobów na uniesienie biustu i jego ujędrnienie. Często jedynym rozwiązaniem wydaje się jakiś rodzaj plastycznej operacji, szczególnie modny wśród gwiazd. Jest to smutny obraz dzisiejszych czasów, gdy medialne sławy lansują niezdrowe trendy. Istnieją bowiem naturalne alternatywy na powiększenie biustu. Wymagają jednak motywacji non stop i dużo wysiłku. Zawsze jednak procentują zdrowiem, efektami i wewnętrznym samodoskonaleniem. Mowa rzecz jasna o ćwiczeniach na powiększenie biustu. Tak, ćwiczenia na jędrny biust istnieją, pora więc oddzielić od siebie fakty i mity. Narosło ich bowiem nieco wokół treningu klatki piersiowej kobiet. Poniższe zestawienie 9 najlepszych ćwiczeń mających poprawić wygląd biustu powinno zainteresować wszystkie panie.

Anatomia piersi, a fakty i mity jej treningu

Na początku należałoby pochylić się nad budową biustu, jak i mięśni klatki piersiowej. Otóż piersi zbudowane są z tkanki tłuszczowej oraz tkanki gruczołowej. Same w sobie nie podlegają więc jako takie treningowi. Ma on jednak na nie znaczący wpływ.

Po pierwsze, chodzi o tkankę tłuszczową. Wraz z jej nabywaniem bądź utratą rozmiar biustu również będzie ulegał zmianom. Niemniej, nie o taki stan chodzi raczej większości aktywnych kobiet. Panie wręcz obawiają się, jakoby trening klatki piersiowej powodował zanik kobiecego biustu na rzecz męskiej „klaty”. Istotnie, wraz ze spadkiem masy ciała piersi również ubędzie, niemniej należy oddzielić fakty i mity. Męska, rozbudowana klatka piersiowa to efekt specjalistycznego treningu wspomaganego środkami, nie zaś naturalny stan rzeczy.

Poza tym biust nie znika na tzw. masie. Jest to proces, podczas którego buduje się mięśnie oraz nabiera nieco tkanki tłuszczowej. Tak więc trening klatki piersiowej pań nie znajduje żadnych przeciwwskazań. Co więcej, z pewnością działa. Ćwiczenia na podniesienie biustu wystarczy jedyni posiłkować wiedzą.

Budowa mięśni klatki piersiowej, a ćwiczenia na powiększenie biustu

Piersi położone są na mięśniach klatki piersiowej. A by ćwiczenia na jędrny biust zdały egzamin, przyda się wiedza anatomiczna. Otóż najistotniejszy będzie tutaj mięsień piersiowy większy, leżący zaraz pod gruczołami piersiowymi. Składa się on z trzech części:

  • Części obojczykowej,
  • mostkowo-żebrowej,
  • części brzusznej.

Dla pań szczególnie ważne będzie działanie pod kątem części obojczykowej tego mięśnia. Ma ona bowiem istotny wpływ na wizualne podniesienie biustu. Części brzusznej nie powinno się zaś nadmiernie trenować, gdyż przyniesie to efekt odwrotny. Tutaj również przychodzi kolejny moment, aby skonfrontować fakty i mity. Z jakiegoś bowiem powodu panie unikają treningu siłowego. Jak ognia boją się ciężarów, a od samego patrzenia na sztangę ma im skakać poziom testosteronu. Trudno powiedzieć gdzie narodziła się taka myśl. Trening z ciężarami, hantlami i sztangą, jest wręcz wskazany dla kobiet! Mięśnie atakowane w taki sposób stają się bowiem jędrniejsze i bardziej kształtne. Dlatego też podane poniżej 9 najlepszych ćwiczeń na powiększenie biustu zawierać będzie dużo ćwiczeń siłowych. Znajdzie się jednak również coś dla domatorek.

Pompka i ćwiczenia na jędrny biust? Jak najbardziej!

Ćwiczenie, które musi się znaleźć w absolutnym top 5 treningu na powiększenie piersi to pompka. Kojarzona raczej z wojskiem, jest doskonałym elementem treningu domatora. Wykonać ją bowiem można wszędzie, a wiele wariantów pompek pozwala długo atakować nią mięśnie klatki piersiowej.

Na początek warto zacząć od tzw. pół pompki, z czasem dochodząc do podstawowej wersji. Należy więc przyjąć postawę klęczącą, opierając pochylony tułów na wyprostowanych ramionach. Pilnując by mięśnie pośladkowe i brzucha były napięte, uginać ramiona z pochyleniem ku przodowi. Następnie prostować ramiona w łokciach, powracając do pozycji wyjściowej. Ważne jest tutaj prawidłowe oddychanie i brak całkowitego wyprostowania łokci. Wdech odbywa się przy pochyleniu ku ziemi, wydech podczas powrotu do pozycji wyjściowej. Takie ćwiczenie na podniesienie biustu to doskonała zaprawa.

Gdy mięśnie ramion oswoją się nieco z pracą przy własnym ciężarze, można przejść do klasycznej pompki. Ręce oparte o podłogę na szerokości ramion, nogi wyprostowane. Ciało opiera się na palcach stóp i dłoniach o ziemię. Wdech to ruch uginania łokci, wydech ich prostowania. Bardzo istotne jest napięcie brzucha oraz pośladków. Plecy muszą być przy pompce proste, oparcie pewne.

Z początku to ćwiczenie może wydawać się trudne, jest jednak absolutną postawą wielu treningów. Planując ćwiczenia na podniesienie biustu, zawsze należy o niej pamiętać. Z każdą udaną pompką motywacja rośnie non stop!

Kobieta wykonująca ćwiczenia na biustu
Źródło: Freepik.com

Wyciskanie ciężaru leżąc — dobre ćwiczenie na jędrny biust

Ćwiczenia na powiększenie biustu i wyciskanie leżąc? Niektóre panie pewnie teraz pukają się z niedowierzaniem w głowy. Przecież to ewidentnie część męskiego treningu, typowo siłowy bój. Niemniej musiał znaleźć się w tym top 5. Nic tak bowiem nie działa na mięśnie klatki piersiowej, jak wyciskanie leżąc.

Wbrew pozorom jest to niezwykle proste ćwiczenie na powiększenie biustu, które można wykonywać również w domu. Wystarczy mieć hantle lub butelki z wodą.

Istotne jest tutaj zachowanie odpowiedniego ułożenia pleców. Lekkie ściągnięcie łopatek i delikatne uniesienie dolnej partii placów znacznie ułatwi to ćwiczenie na podniesienie biustu. Ważne jest też, aby stopy oparte były pewnie na ziemi. Na siłowni istnieje możliwość użycia sztangi i ławeczki poziomej, niemniej w domu również można tak ćwiczyć. Wystarczą do tego hantle oraz podłoga.

Wyciskanie ciężaru siedząc

To ćwiczenie na podniesienie biustu różni się tylko nieznacznie od wcześniejszego. Siedząc na ławeczce z lekkim skosem, ściągnięte łopatki i dolny odcinek kręgosłupa dociskamy do niej. Sztangę złapać nachwytem, należy nieco szerzej niż szerokość barków. Przy wydechu wycisnąć ją nad głowę. Przy wdechu powrócić do pozycji wyjściowej. Ważne jest zachowanie prawidłowej postawy na ławeczce oraz chwyt sztangi. Łokcie i nadgarstki muszą być w linii prostej, nadgarstki wyprostowane. To ćwiczenie na jędrny biust można wykonać również hantlami.

Rozpiętki — ciekawe ćwiczenie na powiększenie biustu

Najlepsze ćwiczenia na poprawienie wyglądu piersi nie mogły się obejść bez rozpiętek. Są one kolejnym ćwiczeniem do wykonania dla domatora przy pomocy hantli. Rozciągają one mięsień piersiowy większy i mają znaczący wpływ na biust.

Wykonywać je można zarówno na ziemi, jak i ławeczce poziomej. Ramiona z hantlami lekko ugięte, wyprowadzone szeroko na boki. Podczas wdechu ramiona prowadzone są do środka, wyprostowane nad klatką piersiową. Wydech to powrót do pozycji wyjściowej. Tutaj istotne jest, aby ramiona ściągać przy pomocy siły mięśni klatki piersiowej, nie barków. Należy również rozkładać je jedynie na szerokość wygodną dla osoby ćwiczącej, to zmniejszy ryzyko kontuzji. Osoby uczęszczające na siłownię mogą wykonać rozpiętki na stojąco, przy pomocy wyciągów górnych tzw. bramy.

Przenoszenie hantla za głowę

Ćwiczenia na powiększenie biustu nie mogły się też obyć bez przenoszenia hantla za głowę. Jest ono ostatnim z top 5, niemniej chyba najbardziej wymagającym.

Leżąc w poprzek ławki poziomej, należy chwycić hantel oburącz tuż przy jednym końcu. Chwyt neutralny, strona grzbietowa dłoni musi być skierowana na zewnątrz, ręce wyprostowane. Przy wdechu i lekko rozchylonych ramionach, hantel należy przemieścić za głowę ku dołowi. Następnie przy wdechu unieść go ku środkowi klatki piersiowej, lekko prostując łokcie. To ćwiczenie jest jednym z najtrudniejszych w całym zestawieniu, niemniej warto nauczyć się je wykonywać. Motywacja non stop wzrasta wraz z każdym powtórzeniem, im bardziej ćwiczenie na podniesienie biustu jest wymagające!

Wiosłowanie hantlem

Kojarzyć się pewnie będzie raczej z plecami, niemniej to nadal dobry dodatek do treningu. Ćwiczenia na podniesienie biustu wzbogacone o wiosłowanie mogą dać bardzo dobre efekty.

Jedna noga musi być oparta kolanem na ławeczce pionowej, druga pewnie o ziemię. Jedno ramię podparte na początku ławeczki, drugie zwisa swobodnie z ciężarem. Trzymając hantel chwytem neutralnym ku ziemi, należy zgiąć ramię w łokciu na wdechu. Ciężar prowadzony jest blisko ciała, ruch kończy się, gdy łokieć będzie nieznacznie ponad linią pleców. Ćwiczenie należy powtórzyć dla obu ramion.

Ściąganie drążka wyciągu górnego

To ćwiczenie na powiększenie biustu wymaga już sprzętu z siłowni. Należy usiąść siedzisku maszyny i chwycić drążek wyciągu górnego podchwytem. Szerokość chwytu nieco większa niż szerokość ramion. Następnie, wraz ze wdechem, powoli ściągnąć drążek do klatki piersiowej, wypinając pierś do przodu. Łopatki należy lekko ściągnąć podczas tego ruchu. Następnie powrócić do pozycji wyjściowej na wydechu.

Dwa ćwiczenia z hantlami na jędrny biust

Dwa ostatnie ćwiczenia na podniesienie biustu będą proste i do wykonania w domu dla każdego. Jedyne czego będzie potrzeba to hantle oraz mata.

Pierwsze ćwiczenie przypomina nieco rozpiętki na wyciągu, będzie jednak wykonywane na stojąco. Nogi lekko ugięte w kolanach, stabilnie na podłożu. Hantle w dłoniach, ramiona wyprostowane, łopatki ściągnięte. Ramiona skierowane do tyłu ku dołowi, na wydechu ściągane do góry na wysokość środka klatki piersiowej. Należy pamiętać o odpowiednim napięciu mięśni. Przy tym ćwiczeniu na powiększenie biustu ważne jest unikanie przeprostu łokci, nie trudno bowiem o kontuzje.

Ostatnie ćwiczenie na jędrny biust wygląda bardzo analogicznie do wcześniejszego, wykonywane jest jednak z pozycji leżącej. W tym wypadku ruch ugiętych w łokciu ramion kierowany do ściągnięcia nad biodrami. Małe palce do środka, kciuki na zewnątrz ciała. Należy też ciągle pamiętać o odpowiednim oddychaniu. Wydech przy ściąganiu ramion, wdech podczas powrotu.

Piękno bierze się z ciężkiej pracy

Oto zestawienie 9 najlepszych ćwiczeń na podniesienie biustu. Tak naprawdę jest ich jednak nieco więcej, na sam początek te jednak wystarczą. Aby poprawić wygląd piersi najważniejsza będzie systematyczność oraz odpowiednia dieta. Jak wspomniano wcześniej, piersi to przede wszystkim tkanka tłuszczowa. Redukcja wagi spowoduje ich zmniejszenie, niemniej odpowiednio profilowany trening podniesie je i ujędrni. Ważna jest też jeszcze kwestia genetyki.

Ćwiczenia na jędrny biust działają, ich efekty zależne są jednak od stanu początkowego oraz predyspozycji ciała. Ciężką pracą da się osiągnąć zdrową, piękną sylwetkę, nic jednak nie jest ponad naturę.

Dlatego należy akceptować się w jak największym stopniu. To właśnie z tego powinna płynąć motywacja, by non stop pracować nad sobą. Dążenie do obranego celu w treningu to przede wszystkim droga ku zdrowiu. Praca nad sobą, nad tym, co zaplanowało się osiągnąć, to już sukces. Najlepsze ćwiczenia na biust wyciągają to, co każda z pań od samego początku w sobie miała. Większym prywatny osiągnięciem jest tutaj samo podjęcie wyzwania. Bycie aktywną, zdolną do samodyscypliny. Piękne i jędrne piersi będą tutaj miłym dodatkiem. Dowodem na to, że można osiągnąć wiele poprzez stawianie sobie wyzwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.