Odpowiednie oświetlenie do pracy zdalnej
Dom i ogród

Praca zdalna – jak wybrać idealne oświetlenie do domowego biura?

Wiele osób pracuje zdalnie. Niezależnie od tego, czy jest to własna działalność, czy praca na etacie, ważne jest odpowiednie przygotowanie stanowiska pracy. Biurko lub stół oraz krzesło dopasowane do wzrostu pracownika to podstawa. Zapewnia ergonomiczną pozycję, dzięki czemu pracownik uniknie bólu pleców. Ale to jeszcze nie wszystko. Równie istotne jest odpowiednie oświetlenie. W naszej szerokości geograficznej od jesieni aż do końca zimy przez wiele dni jest ciemno i ponuro. Dlatego też dobra lampka na biurko to podstawa wyposażenia domowego biura. Jaką wybrać?

Odpowiednie oświetlenie w domowym biurze – jaka lampa biurkowa będzie najlepsza?

Na rynku znajdziemy wiele różnych lampek. Niektóre wyglądają pięknie, ale są bardzo niepraktyczne. Podczas poszukiwań odpowiedniej lampki na biurko warto zwrócić uwagę na to, czy jest na tyle wysoka, by oświetlić całe biurko. Dobrze, by lampką można było swobodnie manipulować. Obracanie i ustawianie w dowolnym kierunku wpłynie na komfort pracownika. Dzięki temu będzie mógł on skierować światło na tę część biurka, z której aktualnie korzysta.

Niektóre lampki biurkowe posiadają także przydatną funkcję, która pozwala na zmianę barwy światła i przyciemnianie go. To bardzo praktyczna opcja. W dzień, by pobudzić się do pracy, powinniśmy korzystać z neutralnego lub chłodnego światła. Taką samą barwę ma światło słoneczne, a przecież gdy tylko zobaczymy promienie słońca, od razu mamy więcej energii do działania. Za to jeśli pracujemy do późna, warto pod koniec pracy zmienić oświetlenie na ciepłe. Pozwoli nam ono zrelaksować się, dzięki czemu będziemy lepiej spać. Takie lampy biurowe można znaleźć chociażby w sklepie mateomarket.pl.

Urządzanie domowego biura – jak wybrać najlepsze oświetlenie?

Jak już wspomnieliśmy, duże znaczenie ma barwa światła. Jeśli lampy na biurko LED nie mają możliwości zmiany barwy światła, warto szukać takiego modelu, który będzie dawał chłodne lub neutralne światło. Dzięki temu będziemy mieć energię do pracy. Jeśli wybierzemy ciepłe światło, od rana będziemy wprowadzać się w stan odpoczynku, ponieważ takie światło w naturze występuje podczas zachodu słońca. A to sprawi, że będziemy senni i niechętni do pracy.

Wybierając tradycyjne lampy biurowe na zwykłe żarówki, sprawa jest łatwiejsza. Możemy wtedy kierować się samym wyglądem lampki, ponieważ w sklepach znajdziemy żarówki dające światło o różnych barwach i natężeniu. Możemy wybierać je dowolnie i w razie, gdyby emitowane przez nie światło nam nie odpowiadało, możemy je w każdej chwili wymienić.

Lampy biurkowe – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oferta lampek jest bardzo szeroka. Oprócz podziału na tradycyjne lampki oraz LEDowe, możemy wybierać także wśród różnych dodatków i ciekawych funkcji. Jedną z nich jest możliwość ładowania telefonu. Lampka na biurko z ładowarką może posiadać port USB lub możliwość indukcyjnego ładowania telefonu. To bardzo praktyczna opcja dla tych pracowników, którzy wiele obowiązków wykonują na smartfonie. Dzięki ładowarce, telefon się nie rozładuje.

Możemy znaleźć także modele na baterie. To świetny wybór dla osób, które zmieniają stanowisko pracy w ciągu dnia lub nie mają gniazdka zbyt blisko biurka. Lampka biurkowa na baterie będzie świecić bez konieczności podłączenia do prądu.

Lampki biurkowe stanowią nieodłączny element wyposażenia domowego biura. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu możemy pobudzić się do pracy i nabrać energii do działania. Jest to szczególnie ważne jesienią oraz zimą, gdy przez większość czasu jest szaro i ciemno. Wybór lampy do domowego biura powinien więc być przemyślany. Tylko wtedy praca będzie przebiegać w komfortowych warunkach, dzięki czemu będzie efektywniejsza i przyjemniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.