Kobieta z przefarbowanymi włosami na czerwono
Uroda

Profesjonalne farby do włosów. Czym różnią się od sklepowych?

Artykuł partnera.

Samodzielne farbowanie włosów w domu może skończyć się całkowitą katastrofą. Dlatego większość osób decyduje się na wizytę w salonie fryzjerskim. Jednak, kiedy nie jest to możliwe, nie pozostaje nam nic innego, jak odświeżenie fryzury we własnym zakresie. W takim momencie pojawia się pytanie, czy lepiej wybrać profesjonalną, czy może sklepową farbę? Która z nich będzie skuteczniejsza. Czym się różnią? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć poniżej!

Gdzie można kupić profesjonalne farby do włosów?

Wielu osobom wydaje się, że profesjonalne farby do włosów można spotkać wyłącznie w salonach fryzjerskich, a jest to nieprawda! Co prawda nie są tak łatwo dostępne, jak te drogeryjne, ale znajdują się w ofercie hurtowni, specjalistycznych sklepach, czy też w sieci. Wbrew pozorom również cena nie jest wygórowana. Niestety wybór profesjonalnej farby do włosów może być dla nas dość trudny. Zwłaszcza przy pierwszych zakupach. Głównie przez wzgląd na to, że poza odcieniem, trzeba umiejętnie dobrać poziom oksydantu (wody utlenionej). Poza tym farby fryzjerskie dostępne są w znacznie większej palecie barw, a więc bez ich znajomości trudno będzie zdecydować, który będzie dla nas najlepszy.

Jakie są różnice między profesjonalną a sklepową farbą do włosów?

Największa różnica między profesjonalną a sklepową farbą do włosów polega na tym, że przy drugiej opcji nie ma konieczności wyboru oksydantu, ponieważ znajduje się on już w składzie. Dlatego też kolor włosów po farbowaniu nie różni się znacząco od tego widocznego na opakowaniu. Zresztą, nawet gdy jest nieco ciemniejszy lub bardziej intensywny, to wszystko normuje się po kilku myciach. Omawiając różnice, nie można zapomnieć także o tym, że farba profesjonalna jest bardziej wytrzymała i dłużej się utrzymuje. Chociaż na ten aspekt dość duży wpływ ma częstotliwość myć oraz czynniki zewnętrzne odpowiadające za wysuszanie włosów i pozbawiające ich blasku. Ponadto farba używana przez fryzjerów jest delikatniejsza. Mimo że na przełomie lat wiele się zmieniło i coraz częściej można znaleźć produkty w sklepach i drogeriach wzbogacone o składniki odżywcze np. olejki pielęgnujące. Przy zakupie warto zwrócić na to uwagę, ponieważ takie farby lepiej dbają o włosy, chronią je przed czynnikami zewnętrznymi i utrwalają kolor.

Farba profesjonalna a sklepowa — którą wybrać?

Na farbę profesjonalną powinny się zdecydować przede wszystkim osoby, które mają przynajmniej minimalną wiedzę na temat kolorów i tonacji. Tylko w ten sposób uda się uzyskać wymarzony odcień włosów. Jest to również korzystne rozwiązanie dla każdego, kto uzyskać nietypowy, wyróżniający się na tle innych kolor. Z kolei farby sklepowe są raczej dedykowane osobom, które łatwo i szybko chcą odświeżyć swoją fryzurę w warunkach domowych bądź nie mają możliwość iść do fryzjera. Co ważne, są one prostsze w aplikacji, ale zawsze lepiej poprosić kogoś o pomoc przy farbowaniu, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Szczególnie przy długich włosach.

Profesjonalne farby do włosów kupisz na: https://hair-shop.pl/pl/menu/farby-do-wlosow-173.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.