Kobiety z profesjonalnymi farbami do włosów
Uroda

Profesjonalne farby do włosów – idealny sposób na szybką metamorfozę fryzury

Każda kobieta wie, że farbowanie włosów w salonie fryzjerskim trwa bardzo długo i należy się na nie umawiać z dość długim wyprzedzeniem czasowym.

Niestety nie zawsze dysponujemy grafikiem wybiegającym o kilka tygodni w przód i trudno jest nam wybrać dogodny termin wizyty. Jeśli jednak potrzebujemy zmiany koloru fryzury, warto wypróbować farby do włosów, które możemy nałożyć samodzielnie, bez konieczności odbywania wielogodzinnej wizyty w salonie fryzjerskim.

Popularne kolory farb do włosów

Gdy umawiamy się do fryzjera, z jego pomocą wybieramy odpowiedni dla nas kolor, niekiedy łącząc też kilka odcieni, aby uzyskać najbardziej zadowalający efekt. Wybierając farby do włosów do samodzielnego nałożenia musimy wybrać kolor zdając się na opinie innych użytkowniczek lub opisy producentów. Możemy zdecydować się na wyraziste i odważne kolory, jak choćby głęboka czerwień, ametyst, fiolet, granat, intensywną czerń, chłodne odcienie srebra lub blondu.

Takie kolory pasują do pań, które nie boją się radykalnych zmian, a jednocześnie mają dość mocno zaznaczone rysy twarzy – dzięki temu nowy kolor jedynie podkreśli urodę, a nie przytłumi. Dla kobiet chcących jedynie nieco odświeżyć kolor lub zamaskować pierwsze siwe włosy, idealną opcją są ponadczasowe odcienie brązu, np. kasztan, czekolada, bursztyn lub blondy: karmelowy, jasny, opalizujący, perłowy czy różany (wszystkie te kolory znajdziesz na stronie: tagomago.pl/collections/pielegnacja-wlosy-farby-do-wlosow).

Jak prawidłowo aplikować farbę do włosów?

Nakładanie farby do włosów w domowych warunkach wymaga nieco skupienia i postępowania według wskazówek zalecanych przez producenta. Warto wiedzieć, że najlepsze efekty osiągniemy, jeśli będziemy farbować dobrze odżywione i nawilżone włosy –  suche i zniszczone włosy są trudniejsze do zafarbowania i bardziej podatne na ewentualne uszkodzenia.

Przed ostatecznym farbowaniem, zaleca się także wykonanie próby uczuleniowej na skórze – to pozwoli uniknąć reakcji alergicznej, jeśli w składzie znajdować się będzie substancja nie najlepiej tolerowana przez organizm. Następnie włosy należy dokładnie rozczesać, co umożliwi równomierne nałożenie wybranej przez nas farby.

W kolejny etapie, należy także przestrzegać zasad dokładnego odmierzania i mieszania składników, dzięki czemu otrzymamy łatwą do nałożenia konsystencję farby. Ostatnia istotną kwestią jest czas – farbę trzymamy na włosach tyle minut, ile jest zalecane przez producenta, a następnie od razu ją spłukujemy. Zbyt długie trzymanie farby na włosach może jedynie pogorszyć ich kondycję. A to ostatecznie wpłynie nie tylko na sam kolor, ale i na fryzurę, która będzie znacznie bardziej niesforna i trudna do ułożenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.